FK Přepeře FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2018/2019 | 24. kolo | 04.05.2019 | stadion Přepeře

Výhra rezervy v Přepeřích

V hodně okleštěné sestavě oproti minulým zápasům zajížděla pardubická rezerva v sobotu dopoledne do Přepeří, kde se utkal třetí tým tabulky s druhým. Hosté však zvítězili i v kolizi se zápasem áčka a dorostů, tudíž si domů vezou velmi cenné tři body za výhru 2:1.

24. kolo

FK Přepeře - FK Pardubice B 1:2 (0:1)

V opatrném úvodu chtěli hosté v 10. minutě penaltu po ruce domácího obránce, ale ta se nepískala. Za minutu měl gól na kopačce Jirásek, ale jeho první střelu gólman vyrazil a dorážku poslal vedle. Poté se bojovalo ve středu hřiště až po půl hodině hry přišel první gól. Ten vsítil David Huf, když využil chyby domácího obránce po odkopu Rambouska, obhodil si vyběhnutého gólmana a do prázdné branky otevřel skóre - 0:1! Chvilku před pauzou zahrozil hlavičkou těsně nad Petřík.
Začátek druhé půle vyšel opět hostům. Ve 49. minutě zahrával přímý kop Jiroutek a Kopřiva hlavou uklidil míč do branky - 0:2! Od této chvíle hosté udržovali dvoubrankový náskok a domácí měli územní převahu. V 69. minutě ještě jejich radost zastavila tyč pardubické branky, ale v 73. minutě již Nesvadba zblízka snížil - 1:2. Závěrečný tlak domácích s mnoha standardními situacemi i dlouhým nastavením však již k vyrovnání nevedl a hosté si tak upevnili druhou příčku v tabulce.

Fakta - branky: 73. Nesvadba - 31. Huf, 49. Kopřiva. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Cichra z Roztok (Vyhnanovský, Váňa). Delegát: Schröter z Jablonce nad Nisou. Diváků: 150.

Sestavy - PŘEPEŘE: Hyka - Marek Sedláček, Nesvadba, Vrabec (46. Krasnický), Petřík - P. Novotný, Pavlata, Bína (46. Schubert), Vaníček (71. V. Novotný) - Jarosz, Synek (67. Michal Sedláček).
FK PCE B: Jech - Rambousek, Kopřiva, Zelenka, Březina - Hofman (8. Sytko), Jiroutek, Spěvák, Rek (90. Pitter) - Jirásek (77. Lebiš), Huf.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Velice těžké utkání proti kvalitnímu soupeři jsme zvládli. Kluky musím pochválit za takticky dobře odehraný zápas, obrovské nasazení a bojovnost. Podali jsme týmový výkon, který nám po zásluze vynesl tři body. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 04.05.2019 | Zdroj fotky: redakce FK )