FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice B FK Kolín

Fortuna Divize C 2018/2019 | 23. kolo | 27.04.2019 | stadion Pod Vinicí

Další výhru rezervy odnesl Kolín

V dalším kole přivítala pardubická rezerva Pod Vinicí Kolín. V zajímavém utkání vstřelili všechny góly domácí a vzhledem k tomu, že dva do správné branky, tak zvítězili opět za tři body a upevnili se krásné druhé místo v divizní tabulce.

23. kolo

FK Pardubice B - FK Kolín 2:1 (1:0)

První gól padl v 11. minutě, kdy Huf na své polovině vysunul Šafaříka, který utekl z poloviny hřiště všem a v koncovce zamířil přesně k tyči kolínské branky - 1:0! I nadále se hrál fotbal ve slušném tempu a vypracované střelecké příležitosti pochytali oba gólmani. Do šaten tak šli za těsného vedení domácí. Další gól viděli diváci až v 58. minutě a stál opravdu za to. Šmíd totiž minul malou domů od Jiroutka, když netrefil míč a ten skončil v brance. Hosté tak velmi lacino přišli k vyrovnání 1:1. Když už se zápas schyloval k remíze a následným penaltám přišel v 88. minutě únik Hufa a jeho stažení ve vápně Kolína, takže penalta. K té se postavil sám faulovaný Huf a s přehledem upravil na konečných 2:1!

Fakta - branky: 11. Šafařík, 88. Huf z pen. - 58. vlastní (Jiroutek). ŽK: 1:2. Rozhodčí: Vrchota z Českých Budějovic (Tupý, Eibl). Delegát: Průcha z Velkých Hamrů. Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Zukal, Kopřiva, Kudrna, Rambousek (63. Zelenka) - J. Novotný (66. Rek), Spěvák, Jiroutek, Březina - Huf (89. Jirásek), Šafařík (90. R. Řezníček).
KOLÍN: Kafka - Škoda, Biško, Štancl, Němeček - Vácha (85. Rosendorf), Vondráček, Vebr, Šindelář (65. Veselý), Šedivý (83. Koděra) - Bareš.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " V dalším domácím utkání jsme přivítali Kolín, který se u nás prezentoval jako velice kvalitní a dobře organizované mužstvo. Zápas se hrál ve slušném tempu, ale spíše se bojovalo mezi oběma pokutovými uzemími a vyložených brankových příležitostí k vidění moc nebylo. Dalo by se říci, že utkání může rozhodně jedna vstřelená branka. Ta se podařila vstřelit nám, kdy brejkový únik z vlastní poloviny přesně zakončil Dan Šafařík. Bohužel jsme si utkání zkomplikovali, když jsme si vstřelili vlastní branku ze situace, která spíše připomínala Silvestrovské sportovní noviny, ale i to se ve sportu stává. Když už utkání směřovalo k penaltovému rozstřelu, zabojoval o míč útočník David Huf, vnikl do pokutového území, kde byl ve vyložené brankové příležitosti faulován a nařízenou penaltu poté bezpečně sám proměnil. V utkání jsme vstřelili tři branky, přesto jsme vyhráli pouze 2:1. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 27.04.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )