SK Vysoké Mýto FK Pardubice B 1 : 3 (0 : 2) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2018/2019 | 21. kolo | 13.04.2019 | stadion Vysoké Mýto

Cenná výhra rezervy ve Vysokém Mýtě

Netradičně v sobotním dopoledni zajížděla pardubická rezerva do Vysokého Mýta, kde v rámci 21. kola Fortuna divize C zvítězila 1:3. Hostům patřil zejména první poločas, v němž vstřelili tři branky, neproměnili penaltu a trefili tyč. Ve druhé půli vedení hlídali a dovolili domácím pouze snížené v závěru zápasu.

21. kolo

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice B 1:3 (0:3)

Hosté do zápasu vstoupili dobře a po rohu Kudrny v 8. minutě hlavičkoval Zukal, Černík míč vyrazil, ale dorážka Zelenky již byla gólová - 0:1. V 10. minutě unikl Huf a po jeho centru zvýšil na 0:2 Bureš! Ve 20. minutě po centru Březiny pálil do tyče Huf. Ve 32. minutě gólman Černík podrazil Zukala a byla z toho penalta pro hosty. K té se postavil Jiroutek, ale Černík jeho pokus vyrazil nad branku. Přesto hosté ještě do přestávky zvýšili své vedení na tříbrankový rozdíl. Ve 36. minutě totiž prošel obranou domácích Bureš, obešel i gólmana a do prázdné branky zvýšil na 0:3. Ve druhé půli hosté udržovali svůj náskok, hráli se převážně mezi vápny a kýženého snížení se domácí dočkali až v 88. minutě, kdy po centru z pravé strany hlavou snížil Hrubý. Ve zbytku zápasu již pardubičtí výhru 1:3 uhájili, ačkoliv domácí Hock hlavou v úplném závěru orazítkoval břevno.

Fakta - branky: 88. Hrubý - 8. Zelenka, 10. a 36. Bureš. ŽK: 5:1. Rozhodčí: Pilný z Trutnova (Arnošt, Bednář). Delegát: Duchoň z Nového Strašecí. Diváků: 95.

Sestavy - V. MÝTO: Černík - Hock, Dvořák, Kouřil, Žák - Štěpán (46. Rezek), Tomášek, Mokrejš (46. Novák), Valášek (85. Trnka) - Hrubý, Tlapák.
FK PCE B: Jech - Zukal, Kopřiva, Kudrna, Zelenka - Bureš (90. Sytko), Jiroutek, Spěvák, Březina (82. Jirásek) - Rek (69. Rambousek), Huf.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " "První poločas jsme sehráli téměř ideálně, měli jsme dobrý vstup do utkání, brzo jsme vstřelili dvě branky, poté jsme měli možnost přidat z penalty další, tu jsme však neproměnili, přesto jsme vstřelili do poločasu třetí gól. Domácí jsme do šancí vůbec nepouštěli, hru jsme měli pod kontrolou. Druhá půle však přinesla jiný obraz. Domácí hru zjednodušili, zvýšili důraz a začali nakopávat míče na nabíhající hráče. Tím nás opticky začali přehrávat. Naše defenzíva však fungovala dobře a občas jsme zahrozili z brejkových situací. Tlak domácích sílil a v závěru se jim podařilo snížit. Tato branka přišla až v závěru utkání a my jsme již poté dovedli zápas do vítězného konce. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 13.04.2019 | Zdroj fotky: redakce FK )