FK Pardubice B FK Pardubice B 0 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Jiskra Mšeno

Fortuna Divize C 2018/2019 | 20. kolo | 06.04.2019 | stadion Pod Vinicí

Dvoubranková prohra rezervy se Mšenem

V sobotním dopoledni se hrál Pod Vinicí zajímavý zápas Fortuna divizní skupiny C, v němž v tabulce druhá pardubická rezerva přivítala vedoucí celek Mšena z Jablonce nad Nisou. Ve vyrovnaném zápase se favorit prosadil až v závěru utkání.

20. kolo

FK Pardubice B - FK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou 0:2 (0:0)

První šanci zápasu měl již ve čtvrté minutě Huf, který unikl po standardní situaci hostů z vlastní poloviny, předložil míč pro nabíhajícího Šafaříka, ale ten trefil obránce na brankové čáře. Ve 24. minutě pak vstřelil po akci z levé strany gól Březina, ale ten pro údajný ofsajd neplatil... Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Hned v první minutě druhé půle unikl obraně hostů opět Huf, ale v koncovce jeho rána trefila nohy gólmana Masaříka. I nadále byl zápas otevřený až přišla 74. minuta a rozhodující okamžik zápasu. Sudí Vnuk daroval hostům standardní situaci z hranice velkého vápna za vteřiny držení míče gólmanem Šmídem před výkopem a z následné rozehrávky trestného kopu se prosadil přesnou střelou exligový Tomáš Čížek - 0:1. V 83. minutě měl na noze vyrovnání Jiroutek, ale po zemi mířil těsně vedle. V 84. minutě pak Šmíd nadvakrát zlikvidoval obrovskou šanci hostí. V poslední minutě pak po další standardce zblízka doklepl míč do branky Daníček a upravil na konečných 2:0.

Fakta - branky: 74. Čížek, 90. Daníček. ŽK: 3:0. Rozhodčí: Vnuk z Třebovle (Radina, Čechlovský). Delegát: Macháček z Heřmaniček. Diváků: 100.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Toml (46. Rambousek), Kopřiva, Zukal, Zelenka - Bureš (77. Rek), Spěvák, Jiroutek, Březina - Šafařík, Huf.
MŠENO: Masařík - Helm, Koblížek, Váňa, Skuhravý - Štemberk (77. Just), Houser, Rozkovec, Daníček - Munzar (90. Štajner), Čížek (81. Hušek).

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " Chtěl bych pochválit naše hráče za kvalitně odehrané utkání, bojovnost, nasazení a zodpovědný přístup k zápasu. Za předvedený výkon se naši kluci nemusí stydět. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 06.04.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )