MFK Vítkovice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 30. kolo | 25.05.2019 | stadion Vítkovice

Z Vítkovic jsme se vrátili s prázdnou, rozhodl jediný gól

Na sedmém místě druholigové tabulky skončil po 30. kole pardubický tým. V posledním kole nedokázal prolomit špatnou bilanci na trávnících soupeřů a z Vítkovic se vracel s prázdnou. Vytvořil si víc šancí, než domácí, nicméně ti dokázali ve druhé půli skórovat a všechny body tak zůstaly na severu Moravy.

30. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

MFK Vítkovice - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Do utkání ve Vítkovicích museli Pardubáci naskočit bez zraněných Fouska a Proseka, kteří ovšem duel sledovali, spolu s dlouhodobě zraněným Čmelíkem, z tribuny. V sestavě domácích zaujalo jméno expardubáka Michala Surzyna.

Hostující tým byl v první půli aktivní a zahozené šance ho mohou mrzet. Velkou měl Kovář, který střílel z dobré pozice z voleje mimo, Čelůstka se chytře pokoušel přehodit gólmana Květoně a Mužík na zadní tyči si při centrovaném míči trochu překážel s Petráněm. Právě Petráň se dostal do zajímavé šance pět minut před přestávkou, kdy ho našel Kovář, ale pardubický kanonýr trefil jen obránce Mikulu.

Vstup do druhé půle měli hosté razantní, zatlačili na domácí obranu a mohli jít do vedení. Nejprve přišel velký závar před vítkovickou brankou, který Květoň zvládnul, za malou chvilku vychytal také šanci Jeřábka s Tomlem! V 54. minutě se srazil Kovář se Surzynem a zatímco domácí hráč pokračoval ve hře, hosté museli střídat. Krátce nato vytáhl skvělý zákrok Šmíd, který vyrazil Januškovu střelu na vzdálenější tyč.

Klíčový okamžik utkání přišel v 65. minutě. Trestný kop z levého křídla posadil Bzirský přesně na hlavu Holiše, který otevřel skóre - 1:0. V čase zbývajícím do konce utkání byli hosté aktivní, vytvářeli si příležitosti, ale gól nepadl. A to ani z krásné rány Pavla Černého, který těsně za vápnem poslal mezi tyče skvělou střelu.

Po prohře 0:1 setrval pardubický tým na konečné sedmé příčce pořadí FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Jiří Balcárek (trenér MFK Vítkovice): Chtěli jsme navázat na povedené utkání ve Znojmě a jsem rád, že se nám to podařilo. Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, byli jsme aktivní na soupeřově polovině, ale pouze po šestnáctku. Nedařilo se nám dostávat míče ze stran do pokutového území. To jsem hráčům o přestávce vytýkal. Na začátku druhé půle jsme měli 10 minut hluchou pasáž, ve které se nám podařilo přežít šance soupeře i za přispění brankáře, který to výborně vychytal. Rozhodli jsme ze standardní situace a potom jsme to ubránili. Máme za sebou úspěšnou sezónu. Po sportovním sestupu a administrativní záchraně jsme měli méně času na skládání mužstva a přípravu a chtěli jsme se hlavně zachránit. Podařilo se nám nasměrovat kluky tím směrem, který jsme jim ukazovali. Velkou roli hrál týmový duch. Získali jsme 40 bodů a já musím celému týmu, každému hráči, poděkovat za celý krásný rok.

Jaroslav Novotný (trenér FK Pardubice): Sezónu jsme chtěli zakončit vítězstvím a to se nám nepodařilo. Utkání rozhodla naše neschopnost proměnit vyložené šance. Poté jsme propadli v jedné standardce a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Vítkovice vstoupily do zápasu lépe, ale vyrovnali jsme to a neproměnili šance. Do druhého poločasu jsme měli lepší vstup my, ale inkasovali jsme. Musím domácím pogratulovat. Měli jsme za cíl být do pátého místa a to se nám nepodařilo. Odstup je malý, ale hlavně závěr sezóny se nám bodově nevydařil. Sezónu hodnotíme ne neúspěšně, ale o úspěch se také nejedná.

Fakta - branka: 65. Holiš. Bez karet. Rozhodčí: Adámková – Šimáček, Ratajová. Delegáti: Dofek a Chytil. Diváci: 1.325.

Sestavy - Vítkovice: Květon – Celba, Mikula (C), V. Cverna, Surzyn – Vasiljev, Praus, Holiš, Bzirský (80. Kaloč) – Januška (86. Leixner) – Chvěja (90+2. Vrzal).
FK PCE: Šmíd – Toml, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Kovář (56. Sokol), Tischler, Solil (46. P. Černý), Mužík (77. Lee) – Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.05.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )