FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Baník Sokolov

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 27. kolo | 08.05.2019 | stadion Pod Vinicí

Ve středu na Vinici diváci gól neviděli

Bezgólovou remízou skončil středeční dopolední zápas na stadionu Pod Vinicí, kde domácí tým hostil západočeský Baník Sokolov. I šancí bylo poskrovnu, takže výsledek lze označit za spravedlivou dělbu bodů.

27. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FK Baník Sokolov 0:0 (0:0)

První poločas moc fotbalové krásy nepřinesl. Bojovalo se především o střed hřiště a obě strany se do příležitostí dostávaly jen sporadicky. Do největší šance první půle se dostal Michal Petráň, když se s míčem na hranici pokutového území otočil a jen těsně minul branku.

Druhá část utkání nabídla zajímavější podívanou. Pardubice velmi dobře vstoupily do pasáže po pauze a ostřelovaly branku hostů. V 58. minutě mohl domácí tým poslat do vedení kapitán Jan Jeřábek. Ten se dostal k hlavičce po rohu Fouska a Dvořák vytasil parádní zákrok, kterým zabránil jasnému gólu.

Poté se hra trochu zpomalila a hosté začali dostávat Pardubice pod tlak. Po rohovém kopu v 75. minutě vyslal střelu na branku Jan Mejdr, jeho pokus mířil přesně do šibnice, Jiří Letáček se, podobně jako Dvořák, natáhl a vytěsnil míč na rohový kop.

I v závěrečné pasáži utkání byli aktivnější hráči hostujícího Sokolova, ti se ale prosadit nedokázali, a tak z horké půdy Pardubic odvezli cenný jeden bod. Východočechy by v přímém kontaktu s týmy hrajícími o baráž udrželo pouze vítězství, remíza z utkání znamená, že po 27. kole ztrácí na třetí pozici šest bodů.

Fakta - bez branek. ŽK: 0:3 (Ševčík, Hlavatý, Voleský), Rozhodčí: Dubravský - Antoníček, Dohnálek. Delegáti: Vidlák a Andrejs. Diváci: 622.

Sestavy - FK PCE: Letáček - Prosek, Šejvl, Piroch, Toml - Jeřábek (C) - Mužík (46. Lee), Solil, Tischler (60. Černý), Fousek - Petráň.
Sokolov: Jakub Dvořák I. - Mejdr, Stropek, O. Ševčík, Jakub Dvořák II. (C) - Ruml (70. Glaser), Hlavatý, Machek, Kosak - Beránek (46. Dan. Novák), Vávra (62. Voleský).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 08.05.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )