FK Pardubice FK Pardubice 2 : 1 (1 : 0) FK Pardubice 1. SK Prostějov

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 24. kolo | 20.04.2019 | stadion Pod Vinicí

Další domácí vítězství, porazili jsme Prostějov

Dva góly Adama Fouska zařídily pardubickému týmu výhru ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Všechny góly padly po změně stran, hosté dokázali reagovat na vedení domácích, ale ti nakonec strhli výhru na svou stranu.

24. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - 1. SK Prostějov 2:1 (0:0)

První poločas příliš mnoho gólových příležitostí nenabídl. Nejspíše největší šanci první půle měl hostující David Píchal, ten ale z malého vápna nedokázal využít zaváhání domácí obrany a míč poslal jen kousek vedle levé tyče branky Jiřího Letáčka. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Hned v 52. minutě se Pardubice dostaly do protiútoku. Centr Čelůstky z levé strany mířil na Mužíka, který byl obráncem poslán k zemi. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Adam Fousek - 1:0Minutu poté po centru hlavičkoval Matěj Biolek pod břevno a Jiří Letáček se musel pořádně natáhnout, aby míč vytáhnul alespoň na rohový kop.

V 62. minutě utkání už se skóre měnilo. Po přímém kopu Pardubic vyhrál sprinterský souboj proti Martinu Šejvlovi David Píchal a šel úplně sám na brankáře. Naběhl si na pravou stranu a křížnou střelu překonal Letáčka, který si na míč trochu sáhl - 1:1.

Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Adam Fousek se totiž uvnitř pokutového území dostal ke střele a stejným způsobem, jako Píchal, prostřelil brankáře Le Gianga a vrátil tak vedení na stranu Pardubic - 2:1.

Ve zbytku utkání se hosté dostali k několika střelám, ani jedna ale Jiřímu Letáčkovi nenadělala žádné větší problémy a tak Pardubice zvítězily nad Prostějovem 2:1.

Fakta - branky: 52. Fousek z pen., Fousek - 62. Píchal. ŽK: 1:1 (Černý - Schuster). Rozhodčí: Petřík - Hock, Leška. Delegáti: Beneš a Adamec. Diváci: 496.

Sestavy - FK PCE: Letáček - Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka - Jeřábek (C) - Mužík, Tischler, Toml (70. Petráň), A. Fousek (83. Lee) – P. Černý (90+2. Kovář).
Prostějov: P. Le Giang - Biolek (67. Pančochář), Schuster, Sus, Slaninka (60. Zapletal) - Machynek, Janíček (C), Polák (78. A. Ševčík), Koudelka - Lutonský, Píchal.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.04.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )