Dynamo České Budějovice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 21. kolo | 07.04.2019 | stadion Střelecký ostrov

V Budějovicích jsme prodlehli brankou z penalty

Dobrý výkon, kterému chyběla vstřelená branka. Pardubický tým na trávníku vedoucího týmu soutěže trápil domácí Dynamo, ale nakonec odešel poražen ,když domácí vstřelili jedinou branku utkání čtvrt hodiny před koncem z penalty.

21. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

SK Dynamo České Budějovice - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Vedoucí tým druholigové soutěže natáhl sérii vítězných zápasů v řadě na osm. Fotbalisté Dynama vyhráli nad Pardubicemi gólem Iva Táborského, jenž v 74. minutě proměnil penaltu.

Tu rozhodčí nařídil po souboji Fouska s Novákem v pokutovém území. „Tyto situace nastávají, kolikrát rozhodčí za držení pískne podobnou penaltu. Není to první ani poslední zápas. Jsou v nás emoce, protože jsme věřili, že bodovat budeme, ale nepovedlo se to,“ řekl po utkání Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

Druholigový lídr měl velkou šanci již ve 2. minutě, ale Ledecký sám před brankářem Letáčkem neuspěl. Pak fungoval pardubický blok spolehlivě, hosté navíc mohli i skórovat. Ve 26. minutě se do velké šance dostal Fousek, který se uvolnil a střílel, jenže Staněk nadvakrát míč chytil.

I za nepříznivého stavu mohli ještě hosté skórovat. V 89. minutě hlavičkoval po zaváhání brankáře Staňka střídající Korejec Lee do tyče. Dorážet mohl ještě Solil, ale Havel míč odkopl.

„Musíme poděkovat klukům za výkon a bojovnost. Domácí byli více na míči, vytvořili si několik dobrých příležitostí, ale ty zlikvidoval vynikající Letáček. Na zápas s kandidátem postupu jsme se těšili, ale trochu nám to zhořklo,“ dodal Novotný po těsné prohře na jihu Čech.

Statistiky - branka: 74. Táborský (p.k.). ŽK: 4:0 (Jeřábek, Černý, Piroch, Fousek). Rozhodčí: Ginzel – Dobrovolný, Fišer. Diváci: 2.071.
Sestavy - Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), P. Novák, L. Havel, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (57. Táborský), Provod, Wermke (66. Šplíchal) – Ledecký (90+1. Brandner).
FK PCE: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – A. Fousek, Tischler, P. Černý (75. Solil), Sokol (82. Kovář) – Mužík (82. Lee).

(Autor: Pardubický deník | Datum: 07.04.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )