FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Sellier & Bellot Vlašim

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 20. kolo | 30.03.2019 | stadion Pod Vinicí

V utkání proti Vlašimi branka nepadla

Sobotní dopoledne přineslo krásné počasí, zajímavou fotbalovou bitvu, ale vstřelenou branku žádnou. Pardubický tým se tak po bezbrankové remíze s Vlašim rozdělil a oba týmy tak mají po bodu.

20. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Pardubice - FC Sellier&Bellot Vlašim 0:0 (0:0)

Pardubičtí trenéři museli v základní sestavě vyměnit tři hráče. Chyběli za čtyři žluté karty potrestaní Jan Jeřábek a Emil Tischler, zraněný je Michal Petráň. Poprvé v Pardubicích dostal šanci Martin Toml, do sestavy se vrátili Pavel Černý a Daniel Kovář.

První poločas příliš šancí nenabídl. Na straně Vlašimi po půlhodině hlavičkoval Skopec těsně vedle, pak pardubický Fousek neprostřelil brankáře Řeháka.

Do druhé půle vstoupili Pardubičtí aktivně a vytvořili si několik nebezpečných situací a rohových kopů. Když Černý v jedné akce oslovil Fouska, skončila střela pardubického záložníka na tyči.

Vzápětí Vlašim nevyužila přečíslení, Blecha střílel pouze vedle. Hosté byli blízko gólu v 82. minutě, jenže domácí tým zachránil brankář Jiří Letáček. Nejprve vyrazil na tyč střelu Novotného a poradil si i podruhé. Na druhé straně ještě střílel nebezpečně střídající Huf, ale Řehák míč vyrazil do bezpečí.

"Obě mužstva byla na sebe dobře připravená. Na míči jsme podle mě byli v prvním poločase lepší, stejně jako na začátku druhé půle, pak se hra vyrovnala. Nastřelili jsme tyčku, ale taky mohli prohrávat. Souhlasím, že bod je spravedlivý," uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí.

"Jeli jsme sem s velkou pokorou, znali jsme sílu Pardubic, i když jim chyběli tří klíčoví hráči. Věřili jsme si, ale byli jsme málo aktivní směrem nahoru a špatní v přechodové fázi. Nevydařil se nám vstup do druhé půle, kdy jsme se štěstím přežili několik standardních situací. Z celkového pohledu je podle mě remíza spravedlivá," řekl Erich Brabec, trenér Vlašimi.

Statistiky - ŽK: 1:4 (Piroch - Výborný, Piško, Dao, Badocha). Rozhodčí: Váňa – Poživil, Kubr. Diváci: 658.
Sestavy - FK PCE: Letáček – Prosek, Šejvl (C), Piroch, T. Čelůstka – Toml – Mužík (90+2. Lee), P. Černý, Solil, A. Fousek (86. Sokol) – Kovář (77. Huf).
Vlašim: Řehák – Pavlík, Piško, Šabanov, Mil. Kadlec – Skopec, Blecha (90+1. Selemani), Janda (C) (60. Dao), Badocha – Novotný, P. Výborný (73. Plachý).

(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 30.03.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )