FK Pardubice

FK Varnsdorf FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 17. kolo | 03.03.2019 | stadion Varnsdorf

První jarní bod jsme vydřeli ve Varnsdorfu

Na stadionu, který nám příliš nesedí, si Pardubáci sáhli na dno sil a na těžkém terénu dokázali vybojovat cenný bod. Utkání nenabídlo větší šance, o to víc se ale na trávníku před šesti stovkami diváků bojovalo o každý metr hřiště.

17. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FK Varnsdorf - FK Pardubice 0:0 (0:0)

„Vezeme cenný bod, protože ve Varnsdorfu se nám dlouhodobě nedaří,“ řekl trenér Jaroslav Novotný. Před rokem padlo na severu Čech šest gólů (4:2), tentokrát byl zápas na brankové příležitosti velmi chudý. Odpovídal tomu ráz zápasu: především boj ve středu hřiště. „Byla to kopaná z obou stran. Těžké a bojovné, šancí moc nebylo,“ poznamenal obránce Jiří Piroch, který se opět vrátil do pardubické sestavy.

Mezi tyčemi se objevil brankář Jiří Letáček, který si musel pohlídat situace v závěrech poločasů. Domácí Kouřil střílel z přímého kopu nad břevno, v závěru utkání pak Letáček už zasahoval. „Poslední situace mohla být gólová, kdybychom to tam lépe připravili poslední přihrávkou,“ uvedl David Oulehla, trenér Varnsdorfu.

Pardubičtí tak zahájili jarní část F:NL ziskem bodu na hřišti čtvrtého týmu soutěže. „Pro diváka to nebylo lahodné utkání, ale z taktického hlediska jsme ho zvládli," řekl trenér Novotný. „Spravedlivá remíza. Pardubice nás u nich na podzim výrazně přehrály, teď jsme byli vyrovnanějším soupeřem, v některých momentech i lepším,“ dodal kouč Oulehla.

V sobotu se Pardubice představí doma Pod Vinicí, tradičně dopoledne hostí Třinec.

Fakta - bez branek. ŽK: 44. M. Richter. Rozhodčí: Klíma – Fišer, Novák. Delegáti: Míka a Adamec. Diváci: 611.

Sestavy - FK Varnsdorf: Porcal – Heppner, M. Richter, Kouřil, Zbrožek – Bláha, Kodeš, Rudnytskyy (C), Ondráček (59. Dordić) – Barac (70. Votava), Kocourek (88. M. Kubista).
FK Pardubice: Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Mužík (46. Kovář), Solil, Tischler, A. Fousek (76. Sokol) – Petráň (80. P. Černý).

(Autor: Pardubický deník | Datum: 03.03.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )