FK Pardubice B FK Pardubice B 5 : 1 (4 : 1) FK Pardubice B TJ Velké Hamry

Fortuna Divize C 2018/2019 | 16. kolo | 09.03.2019 | UMT Ohrazenice

Skvělý vstup rezervy do jara

V prvním jarním mistrovském zápase přivítala pardubická rezerva Velké Hamry. Na ohrazenické umělce bylo k vidění celkem šest branek, z toho pět do sítě soupeře, tudíž se z výhry mohli radovat domácí.

16. kolo

FK Pardubice B - TJ Velké Hamry 5:1 (4:1)

V 7. minutě unikl po levé straně Sokol, který předložil míč před branku na Šafaříka, jenž otevřel skóre - 1:0. V 10. minutě dělovku Hufa vyrazil Kobachidze. Ve 14. minutě hosté vyrovnali, když zblízka doklepl míč do branky Radzinevičius - 1:1. Po půlhodině hry po centru Reka střílel Sokol, který trefil gólmana, míč se k němu však vrátil, Sokol ho přihrál na Kudrnu a ten domácím vrátil vedení - 2:1. Ve 31. minutě Šafařík přeloboval gólmana a upravil na 3:1. Ve 43. minutě vybojoval míč Huf, vyřadil gólmana ze hry a přihrál na volného Šafaříka, který do odkryté branky uzavřel hattrick - 4:1. Rezerva měla skvělý vstup i do druhé půle, když se po rohu a chybě gólmana prosadil prvním gólem v dresu Pardubic Toml - 5:1. Od této chvíle bylo o vítězi zápasu rozhodnuto, což ale vedlo k důraznější hře hostů, což postupně odnesli zraněním Zukal, Rek a v první půli Bureš. V 66. minutě nedotáhl slibný brejk Huf. V 71. minutě byl ve vápně sražen gólmanem Rek a byla z toho penalta. Tu však Sokol poslal mimo branku... Ve zbytku zápasu se již nic zajímavého neudálo a tak si domácí dokráčeli pro tři body za jasnou výhru.

Fakta - branky: 7., 34. a 43. Šafařík, 30. Kudrna, 48. Toml - 14. Radzinevičius. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Svoboda z Hradce Králové (Pilný, Bednář). Delegát: Vaniš z Holic. Diváků: 30.

Sestava FK PCE B: Šmíd - Toml, Kopřiva, Zukal (61. Spěvák), Březina - Bureš (10. Rek, 74. Rambousek), Kudrna, Jiroutek, Sokol (83. Jirásek) - Šafařík (89. Zelenka), Huf.

Kamil Řezníček, trenér Pardubic B: " První jarní utkání jsme zvládli a jsem rád, že jsme do jarních odvet vykročili tříbodovým ziskem. V klimatických podmínkách, které moc fotbalu neprospívali jsme se prezentovali celkem slušnou hrou. Byli jsme více na míči a měli jsme lepší pohyb. V první půli jsme potrestali chyby soupeře a vytvořili jsme si dostatečný brankový náskok, který jsme ještě z kraje druhého poločasu navýšili. Soupeře jsme do zakončení moc nepouštěli a naopak naše další šance jsme neproměnili a to  včetně pokutového kopu. Kluci k utkání přistoupili zodpovědně a celý zápas jsme odehráli ve vysokém tempu a zaslouženě jsme vyhráli. "

(Autor: FK Pardubice - Lukáš Ouředník | Datum: 10.03.2019 | Zdroj fotky: redakce FK )