FK Pardubice

FK Pardubice FK Pardubice 5 : 1 (2 : 1) FK Pardubice TJ Jiskra Ústí n. O.

Přátelská utkání A-týmu 2018/2019 | přípravný zápas | 23.02.2019 | UMT Ohrazenice

Pardubický A-tým zvládl generálku a vysoko zvítězil

V sobotu odpoledne mohli být pardubičtí trenéři spokojeni. V generálce na start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazili vysoko třetiligové Ústí nad Orlicí.

Přípravné utkání

FK Pardubice - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 5:1 (2:1)

Jako první se prosadil Pavel Sokol, jenž se přesně opřel do odraženého míče. Pak sice srovnal za Ústí Jan Souček, ale vedení Pardubicím vrátil proměněnou penaltou Michal Petráň.

„Utkání jsme měli pod kontrolou. Jen nás mrzí, že prakticky jediná šance soupeře skončila brankou. Alespoň víme, že nesmíme podcenit vůbec nic,“ upozornil Krejčí.

Na další tři góly pak domácím stačilo jen osm minut z druhého poločasu. Po centru Černého se trefil Daniel Kovář, přesnou střelou a po centru hlavou se potom prosadil Emil Tischler.

„Góly jsme dali po pěkných kombinacích, prosadili jsme se i ze standardní situace. To, na čem musíme stále pracovat, je produktivita, šancí jsme měli více,“ řekl pardubický kouč.

Příští neděli už Pardubice čeká soutěžní zápas ve Varnsdorfu, jako typickou generálku ovšem duel proti Ústí trenéři nebrali. „Střídali jsme i o poločase a pak tam ještě hráče vraceli. Nebyl ještě Fousek, který je nachlazený. Všichni hráči ukázali, že mohou do základní sestavy vstoupit,“ doplnil Krejčí.

Branky: 12. Sokol, 35. Petráň z penalty, 69. Kovář, 74. a 76. Tischler – 29. Souček. Rozhodčí: Drábek ze Starého Hradiště (M. Schmeiser, Klír). Diváků: 110.

FK PCE: Letáček (46. Šmíd) – Prosek (46. Toml), Šejvl, Piroch, Čelůstka (62. Prosek) - Jeřábek – Mužík (62. Solil), Solil (46. Černý), Tischler, Sokol (46. Kovář) – Petráň (62. Sokol).

Ústí n/O.: Bartaloš – Střelec, J. Chleboun, Lněnička, Langer - Habrman, Čech, Souček, Smejkal – Vaňous, Tichý.

Střídali: Krátký – Skalický, P. Chleboun, Procházka, Pavlásek, Falta, Pazdera.

(Autor: Tomáš Rais, Pardubický deník | Datum: 23.02.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )