FK Pardubice FK Pardubice 4 : 2 (4 : 1) FK Pardubice FK Dukla Praha B

Přátelská utkání A-týmu 2018/2019 | přípravný zápas | 26.01.2019 | UMT Ohrazenice

Výhra A týmu nad juniorkou Dukly

Poprvé se v rámci zimní přípravy představil pardubický A tým na domácí půdě, kdy na ohrazenické umělé trávě přivítali juniorku pražské Dukly. V zimním počasí bylo k vidění celkem šest branek, z toho pět hned v první půli a čtyři vstřelili domácí hráči, kteří tak vyhráli v poměru 4:2.

Přípravné utkání

FK Pardubice - FK Dukla Praha U21  4:2 (4:1)

Fakta - branky: 8. a 23. z pen. Petráň, 25. Jeřábek, 39. Fousek z pen. - 14. Janko, 78. Kolman. Rozhodčí: Starý - M. Schmeiser, Klír. Diváků: 50.

Sestava FK PCE: Šmíd (46. Letáček) - Prosek (60. Zukal), Šejvl, Zukal (46. Kopřiva), Čelůstka - Jeřábek (60. Tischler) - Mužík (46. Park), Solil (46. Lee), Tischler (46. Kovář), Fousek (46. Sokol) - Petráň (60. Huf).

Za stálého a hustého sněžení začali domácí aktivně a již v osmé minutě se prosadil Petráň - 1:0. Hosté odpověděli ve 14. minutě, když vyrovnal Janko na 1:1. Ve 23. minutě dostali domácí k dispozici první penaltu, ke které se postavil Petráň a zamířil přesně - 2:1. V 25. minutě zvýšil na 3:1 Jeřábek. Ve 39. minutě byl právě domácí kapitán faulován v úniku ve vápně a domácí měli k d ispozici druhý pokutový kop, ke kterému se postavil Fousek a přesnou střelou od tyče upravil na 4:1. Do druhé půle domácí trenéři udělali několik změn, šancí na góly bylo méně, než s v první půli a tak jediný gól vstřelil Kolman, jenž upravil na konečných 4:2.

Další utkání sehrají pardubičtí ve středu 30. ledna, kdy v 11 hodin přivítají juniorku Slovanu Liberec.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 26.01.2019 | Zdroj fotky: Radek Klier )