SK Benátky n. J. FK Pardubice 0 : 2 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

MOL cup 2018/2019 | 2. kolo | 29.08.2018 | stadion Benátky n/J.

V Benátkách jsme se vrátili na vítěznou vlnu

Středeční utkání 2. kola MOL cupu přineslo postup pardubickému týmu na úkor domácích divizních Benátek nad Jizerou. Vedení zajistil Pardubákům v první půli Šejvl, po změně stran zvýšil náš náskok Fousek.

2. kolo MOL cupu

SK Benátky nad Jizerou - FK Pardubice 0:2 (0:1)

FK Pardubice se vydal do Benátek nad Jizerou, kde se v 2. kole MOL cupu střetl s domácím divizním týmem. Ten začal pěkně zostra, když hned v první minutě měl šanci otevřít skóre, jenže Letáček se Bočkem překonat nenechal.

V průběhu utkání byla znát větší zkušenost hostujícího celku. První velkou šancí bylo, když po Čelůstkově centru trefil Fousek ve 27. minutě hlavou břevno domácí branky. Ve 37. minutě se ale konečně skóre změnilo. Jméno střelce je poněkud překvapivé, ale do statistik si připsal gól stoper Martin Šejvl, který opakovanou střelou otevřel skóre.

Domácí tým zůstal trochu za očekáváním, srovnat skóre se mu nepodařilo a tak podruhé udeřili hosté. V 73. minutě využil Jeřábkovu přihrávku osamocený Fousek a dvougólový náskok již Pardubice uhájily. Nulu na jejich kontě musel ovšem pracně hájit brankář Letáček, který předvedl v poslední desetiminutovce několik skvělých zákroků.

Jiří Krejčí (trenér Pardubic): První věc je, že jsme si splnili cíl, kterým byl postup do další fáze poháru. A to i přesto, že náš výkon nebyl optimální. Hned v první minutě měl soupeř vyloženou šanci, při které nás podržel brankář Letáček. Ale myslím, že jsme o výhře mohli rozhodnout už v prvním poločasu, trefili jsme břevno, Petráň měl šanci při střele hlavou. Druhý gól byla naše pojistka, ale v posledních deseti minutách jsme si mysleli, že se nám nemůže nic stát, naštěstí nás podržel gólman Letáček. Náš výkon v celém utkání ale nebyl ideální, nicméně jsme si přijeli pro postup, který máme.

Statistiky - branky: 37. Šejvl, 73. Fousek. ŽK: 2:2 (Kocourek, Straka - Zukal, Klíma). Rozhodčí: Nenadál - Myška, Melichar. Delegát: Kozel. Diváci: 200.
Sestavy - Benátky: Straka – Procházka, Glöckner, Borovička, Sudek – Kocourek, Mižič, Machů (63. Jäger), Šimeček, Boček (78. Mbah) – Košek (58. Jimmy).
FK PCE: Letáček – Klíma, Šejvl, Zukal, Čelůstka – Kühnel (60. Kašiar), Jeřábek, Tischler, Fousek – Šafařík (74. Mužík) - Petráň (46. Kovář).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 29.08.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )