TJ Lanškroun FK Pardubice 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

MOL cup 2018/2019 | 1. kolo | 21.08.2018 | stadion Lanškroun

Z Lanškrouna jsme si přivezli výhru a postup

Jediná branka před zaplněným hledištěm lanškrounského stadionu stačila pardubickému týmu k postupu do 2. kola MOL cupu. Připsal si ji v závěru první půle Daniel Kovář a Pardubáci se tak mohou chystat na nedělní druholigový duel na trávníku ve Vlašimi.

MOL cup - 1. kolo

Fotbal Lanškroun - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Pardubická sestava zaznamenala proti sobotnímu utkání více změn, když na lavičce zůstali např. Šejvl, Jeřábek, Petráň či Fousek. Stadion v Lanškrouně zaplnila velmi pěkná návštěva, hlasatel oznámil dokonce 900 diváků!

Ti viděli v první půlhodině utkání bez větších šancí, byť bylo znát, že hosté hrají o tři soutěžní stupně výš. Až v poslední třetině prvního poločasu se Pardubice začali víc tlačit před domácí branku. Sérii zajímavých situací načala hlavička Černého z malého vápna, se kterou si Ehrenberger poradil. O minutu později pronikl do vápna Kašiar, ale nepodařilo se mu přihrávkou najít Mužíka. Zahřmělo až za dalších pár desítek vteřin. Pardubáci rozjeli rychlou akci, po které se dostal do zakončení Kovář a ten přesnou střelou otevřel skóre - 0:1.

Druhý poločas přinesl více vzruchu, řadu šancí na straně druholigového celku, ale přesto se skóre už nezměnilo. V 67. minutě vyslal Kovář dopředu Čmelíka, ale u míče byl dřív domácí brankář, za chvilku zakončoval po akci z levé strany Černý, ale mířil mimo. Domácí se pokusili srovnat střelou Richtra, ale ta šla vysoko nad Šmídovu branku.

Když přišel na hřiště v 72. minutě Šafařík, asi sám netušil, že po pár vteřinách se dostane do velké šance, ale tváří v tvář Ehrenbergrovi neuspěl. Velkou šanci měl i Kovář, ale nevyužil ji. Pardubická obrana vcelku s přehledem kontrolovala prostor před naší brankou, šanci na vyrovnání přesto domácí měli. Po rohovém kopu hlavičkoval Marek na zadní tyči, ale Šmíd byl pozorný a nebezpečí zlikvidoval.

Po závěrečném hvizdu bylo jasné, že Pardubice postupují do dalšího kola soutěže, kdy se představí na hřišti divizních Benátek nad Jizerou.

Fakta - branka: 38. Kovář. ŽK: 1:0 (Richtr). Rozhodčí: Klíma – Melichar, Vlček. Diváků: 900.

Sestavy - Lanškroun: Ehrenberger – Vaníček, Krejsar, Pavelka, Karlík - Kolomý - Doležal (76. Marek), Richtr, Komínek, Sita - Syvych.
FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Zukal (78. Šejvl), Klíma, Čelůstka - Tischler - Mužík (72. Šafařík), Kovář, Černý, Čmelík, - Kašiar (60. Kühnel).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 22.08.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )