FK Pardubice WU-15

FK Pardubice WU-15 FK Pardubice WU-15 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice WU-15 AC Sparta Praha

1. liga starších žákyň 2018/2019 | 3. kolo | 23.09.2018 | Letní stadion Pardubice

Starší žákyně berou ze zápasu se Spartou Praha bod, prohrály až na penalty

V třetím kole 1. ligy jsme na Letním stadionu sehráli vyrovnanou partii s favoritem soutěže.

FK Pardubice - AC Sparta Praha 1:1 (1:0) PK 2:4

Branky: 33. Solničková - 58. Přílepková

Sestava: Holcová T. - Urbancová, Holcová K., Friedrichová, Borovičková - Burešová, Zikmundová, Minářová - Kružíková, Koblížková, Ledvinková

Střídaly:  Solničková, Mikišková, Plevová, Hlaváčová

Průběh zápasu: V neděli 23.9. jsme přivítali na LS hráčky Sparty a byl k vidění zajímavý souboj 2 týmů z čela ligové tabulky.

V úvodních minutách se hrálo spíše uprostřed hřiště a útočné snažení končilo oboustranně ještě před pokutovým územím. Dominovaly pozorné obrany a časté souboje o míč bránily plynulé hře. K první vážnější situaci jsme se dostali v 10.min, když Maruška Koblížková zahrávala přímý volný kop z levé strany po faulu na Nikču Ledvinkovou. Centrovaný míč na malém vápně netrefila podle představ Áďa Kružíková a pro slabou střelu si v klidu došla hostující brankařka. K nebezpečné situaci došlo v 17.min i v našem velkém vápně. Nakopnutý vysoký míč nezasáhla přesně Terka Holcová, odražený míč se dostal k hostující útočnici, která naštěstí pro nás řešila situaci zbrkle a netrefila odkrytou branku. Ve 25.min zahrávaly hráčky Sparty standardní situaci v blízkosti rohového praporku. Centr zprava jen "lízla" hlavou hostující hráčka, která se ocitla osamocená před naší brankou. Závěrečné minuty prvního poločasu se odehrály v naší režii. Ve 31.min tečovaná střela Marušky Koblížkové jen těsně minula brankovou konstrukci. Následně zahraný roh k zakončení nevedl, ale vytěžili jsme další roh, tentokráte z druhé strany. Týna Burešová ho rozehrála dlouhým nákopem do pokutového území, ve kterém se nejlépe na malém vápně zorientovala Vanesa Solničková a pohotově poslala míč podél golmanky do sítě. Ve 33.min jsme se díky této trefě ujali vedení 1:0 a tímto výsledkem také 1.poločas skončil.

I druhý poločas nabídl zajímavé momenty, i když se hrálo za, sice drobného, ale stálého deště. Ve 37.min zachytila Bára Plevová rozehrávku golmanky na velkém vápně a situaci, ze které se dalo vytěžit podstatně více, vyřešila zbrkle a střela hodně minula branku. O dvě minuty později, perfektním čtením hry a včasným vyběhnutím z branky, zabránila Terka Holcová samostatné akci Sparty. Následný odražený míč se dostal k hostující hráčce, která vystřelila z 25m, ale střela byla zblokována na roh. I následující okamžiky patřily Terce, když se po rozehraném rohovém kopu dostal míč k neobsazené hráčce Sparty na velkém vápně a tvrdou střelu "nadvakrát" zkrotila. Ve 45.min se blýskla Terka opět, když znovu včas vyběhla a vrhla se pod nohy útočící hráčky Sparty. V 56.min dostala Bára Plevová pěknou kolmici za obranu od Vanesy Solničkové a tentokrát to byla hostující brankařka, která byla u míče dřív a stihla ho odkopnout do zámezí. V 58.min využila Sparta našeho ojedinělého zaváhání a podařilo se jí přesnou střelou do šibenice vyrovnat na 1:1. V 69.min jsme dostali ještě jednu příležitost, když Týna Burešová zahrávala přímý kop z 25m za faul na Máju Zikmundovou. Střela měla sice správný směr spojnice tyče a břevna, ale 20 cm výš, než by bylo potřeba. A tak utkání dospělo k pokutovým kopům, ve kterých byly šťastnější svěřenkyně trenérky Haniakové a bonusový bod putuje do Prahy.

Celý tým si zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nasazení a poděkování za předvedený kolektivní výkon.

(Autor: Martin Macháček | Datum: 27.09.2018 | Zdroj fotky: )