FK Pardubice WU-18

FC Viktoria Plzeň FK Pardubice WU-18 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice WU-18 FK Pardubice WU-18

1. liga dorostenek 2018/2019 | 4. kolo | 08.09.2018 | hřiště Dobřany

Juniorky v závěru otočily zápas v Plzni a vezou cenné dva body

Po prohraném domácím zápase s Brnem jsme potřebovali bodovat proti plzeňské Viktorce

FC Viktoria Plzeň - FK Pardubice WU18 1:2 pen. (0:0)

Branky: 50. Němcová - 77. Novotná, rozhodující pen. Novotná.
Sestava: Bidlová - Matějková, Širšová (73. Beránková), Vodvárková, Nekovářová - Neradová, Fialová, Novotná - Kružíková (57. Betáková), Spilková (57. Chabadová), Janoušková (69. Hlušičková)
Trenéři: K. Kozák, M. Macháček, J. Matějka.

Hodnocení: Nervydrásající souboj mezi vyrovnanými soupeři viděli diváci na krásném stadionku v Dobřanech nedaleko Plzně. V prvním poločase bylo k vidění několik pěkných šancí na obou stranách. Nás podržela výbornými zákroky Nikča Bidlová, naopak Plzeň měla štěstí při střele Terky Fialové, která skončila na tyči a šanci Simči Novotné, která v tutovce netrefila pořádně míč. V desáté minutě druhého poločasu jsme hrubou chybou darovali soupeřkám vedení. Inkasovaná branka a změny v sestavě holky probudily.

Závěr zápasu byl plně v naší režii, na branku domácích hráček se valil jeden útok za druhým. Kýženého vyrovnání jsme se dočkali v 77. minutě, to nám však nestačilo, chtěli jsme zápas ještě obrátit. Během 4 minut si holky vypracovaly 4 příležitosti ke vstřelení branky, ale když se nepodařilo skórovat ani z 1000% šance, tak zápas skončil remízou 1:1. Bod navíc nám zajistily naše 100% střelkyně pokutových kopů (Denča, Terka, Simča, Ajka) a dvě neproměněné penalty Plzně (jednu chytla Nikča a 1x tyč ). Pochvala celému týmu za velmi dobrý výkon proti kvalitnímu soupeři na jeho hřišti, střídajícím hráčkám za značné oživení hry a velký přínos pro tým. V neposlední řadě patří pochvala Nikče, která se vrátila do branky po více než měsíční pauze a formu má před reprezentačním srazem vynikající :-) .