FK Kolín FK Pardubice B 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2018/2019 | 8. kolo | 30.09.2018 | stadion Kolín

Rezerva přivezla v neděli bod z Kolína

Bod po remíze 1:1 získal pardubický B-tým na trávníku v Borkách, kde má domácí hřiště FK Kolín. Poté, co v utkání nevyužil několik dobrých střeleckých pozic, podlehl v penaltovém rozstřelu a bod navíc přenechal domácímu celku.

8. kolo

FK Kolín - FK Pardubice B 1:1 (0:0), p.k. 3:1

Pardubický tým, posílený o hráče širšího kádru A-týmu, se do první šance dostal ve 12. minutě, kdy po průniku Hufa středem hřiště se ke střele dostal Šafařík, vypálil však slabě a Kohoutek v domácí brance si se situací poradil. Skóre se mohlo změnit dvě minuty před přestávkou. Do míče se opřel Čmelík, který z hranice vápna nastřelil břevno kolínské branky. K odraženému míči se dostal Hufovi, ten vystřelil mezi tyče, ale brankář vyrážel míč nad branku!

Krátce po zahájení druhého poločasu mohli hosté využít chybné rozehrávky domácího Váchy, do koncovky se propracoval Huf, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář Kohoutek. V 54. minutě se ale hosté konečně radovali. Po individuální akci aktivního Hufa a následné zpětné přihrávce se trefil střelou pod břevno Mužík - 0:1.

V 65. minutě se ale po první vážnější šance dostali ke slovu i domácí. Po zmatku a špatně odkopnutém míči se na vápně dostal ke střele Veselý, který umístěnou střelou k tyči nedal Šmídovi šanci - 1:1. Do konce normální hrací doby již branka nepadla a tak si soupeři doby rozdělili. V následném penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí a pardubická rezerva poprvé v sezóně podehla soupeři po penaltové loterii.

Kamil Řezníček (trenér Pardubic): "Utkání v Kolíně přineslo především boj mezi pokutovými územími. Šancí jsme si vytvořili o trochu více než domácí, ale byli jsme nepřesní v předfinální a finální fázi. Ve druhé půli jsme se zaslouženě ujali vedení, ale bohužel to nám nevydrželo dlouho a způsob jakým jsme inkasovali branku, mě pořádně rozzlobil, neboť přesně na tento způsob zahrávání standartní situace jsme se před zápasem připravovali a přesto jsme to takticky nezvládli. V penaltovém rozstřelu byli domácí klidnější a přesnější."

Statistiky - branky: 64. Veselý - 54. Mužík. ŽK: 0:1 (Kühnel). Rozhodčí: Kovářová - Hanousek, Matoušek. Delegát: Poppr. Diváků: 110.
Sestavy - Kolín: Kohoutek - Biško, Pavlík, Škoda, Čapek - Vácha (90. Sodoma), Vondráček, Šindelář (64. Veselý), Stehno, Němeček - Peterka.
FK PCE B: Šmíd - Sokol, Kopřiva, Prosek, Březina - Čmelík (70. Bureš), Kühnel, Šafařík (46. Jarosz), Kašiar (90. Rambousek) - Mužík (90. Zelenka) - Huf.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 01.10.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )