FC Hradec Králové FK Pardubice 4 : 1 (4 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 15. kolo | 11.11.2018 | stadion Hradec Králové

V Hradci se to nepovedlo, rozhodl první poločas

Na toto derby nebudeme vzpomínat rádi. Přineslo nám vysokou porážku 1:4, když všechny branky padly již v úvodním poločasu. Pardubáci se tak vracejí ze sousedního města s prázdnou, přesto setrvají na páté příčce tabulky.

15. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY

FC Hradec Králové - FK Pardubice 4:1 (4:1)

Derby neskončilo tak, jak si početně skvěle zaplněný sektor pro fanoušky hostů na hradeckém stadionu přál. Všechny branky padly již v prvních 35 minutách a bohužel většina z nich do pardubické sítě.

Už v 5. minutě centrovali domácí do vápna, hlavičku Urmy Letáček skvěle vyrazil, jenže na dorážku Ďurděviče, který si doběhl pro vyražený míč, neměl nárok - 1:0. Ale reakce Pardubáků byla rychlá. Fousek rozeběhl akci, narazil si s Tischlerem, ten mu míč skvěle vrátil a Fousek před Otmarem nezaváhal - 1:1.

Jenže reakce domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Ze situace, která zaváněla ofsajdem, se Ďurděvič dostal před Letáčka a lobem pardubického gólmana překonal - 2:1. A Petráň mohl za malou chvilku vyrovnat! Centrovaný míč nasměroval pardubický útočník na domácí svatyni, jenže Otmar byl pozorný. Třetí gól si domácí připsali už ve 20. minutě. Málo vídanou trefu patičkou po rohovém kopu předvedl Pokorný a domácí vedli o dvě branky.

Pardubický tým se snažil vývoj utkání zvrátit, leč domácí se ubránili a naopak přidali čtvrtý gól. Ve 35. minutě vyrážel Letáček Vlkanovův pokus a jako první byl u míče Wesley da Silva, který zvýšil již na 4:1.

Zkraje druhé půle nebezpečně hlavičkoval Tischler a šanci snížit měl i Klíma, který zblízka střílel vedle. V 67. minutě mohl Hradec zvýšit svůj náskok, když byl v pokutovém území Pardubic faulouván Kopečný a pískala se penalta. Ale Vlkanova pouze rozezvučel břevno!

Do konce utkání už žádná branka nepadla a tak se pardubický tým vracel z Hradce s prázdnou.

Branky: 5. Durdevič, 11. Durdevič, 20. Pokorný, 35. W. Da Silva - 8. Fousek. ŽK: 3:2 (Urma, Pokorný, Durdevič - Černý, Sokol). Rozhodčí: Houdek - Moláček, Leška. Diváci: 1950
H. Králové: Ottmar (C) - Kopečný, J. Pokorný, Martinec, M. Plašil - Jukl, Janoušek - Durdević, Vlkanova, Urma (71. Martan) - W. Da Silva (85. Kropáček).
FK PCE: Letáček - Prosek, Jakub Klíma, Zukal, Čelůstka - Jeřábek (C) - Mužík (46. Sokol), Černý, Tischler (56. Kovář), Fousek (72. Huf) - Petráň.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 11.11.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )