FK Pardubice FK Pardubice 1 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FC Zbrojovka Brno

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA 2018/2019 | 9. kolo | 22.09.2018 | stadion Pod Vinicí

S exligovou Zbrojovkou jsme vybojovali cenný bod

I dál si pardubický tým drží domácí neporazitelnost a to i přesto, že se na Vinici v sobotu dopoledne představila Zbrojovka Brno, bývalý účastník nejvyšší soutěže. Bod je cenný i proto, že domácí tým hrál téměř celou druhou půli v početním oslabení.

9. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

FK Pardubice - FC Zbrojovka Brno 1:1 (1:0)

Pardubice udeřily hned ze své první útočné akce. Po centru Fouska se již v 6. minutě prosadil hlavou Daniel Kovář - 1:0. Stejný hráč hlavičkoval po rohovém kopu o tři minuty později jen těsně vedle Dalších velkých možností se přítomní diváci i ti u televizních obrazovek v první půli nedočkali. Vyrovnaná bitva přinášela hlavně hru mezi oběma šestnáctkami.

To druhá půle začala pěkně zostra. Hostující kouč Šustr poslal do hry Kříže a ten se mu za důvěru odvděčil bleskovým gólem. Nejprve však za faul těsně před vápnem viděl červenou kartu Jan Prosek. Následný přímý kop Magery z dobré pozice skončil ve zdi, míč se ale po několika odrazech dostal právě k Dominiku Křížovi, který jej napálil nekompromisně do šibenice - 1:1.

V 68. minutě se Zbrojovka radovala z vedení, ovšem jen na chvíli. Dorážka Růska totiž nemohla platit pro předcházející faul na Jeřábka. Brno mělo nadále v početní výhodě více ze hry, do tutových možností se ale ne a ne dostat. To na druhé straně málem udeřilo. Na konci Mužíkovy standardky byl Fousek, který si naběhl za obranu a střelou z první jen těsně přestřelil.

Pardubice se následně zatáhly a bránily v závěrečných minutách remízu. Varováním jim byl volej Kříže, který poslal balon kousek vedle levé tyče. Již v nastaveném čase se do velké šance dostal Růsek, Letáček si ale stáhl míč do rukavic. Ve třetí minutě nastavení pak stáli při domácích všichni svatí. To se aktivní Kříž opřel do balonu a rozezvučel břevno.

Více už se toho na stadionu Pod Vinicí nestalo. Brno tak svou přesilovou hru využilo pouze ke srovnání a nadále tak čeká na první letošní venkovní vítězství. To Pardubice mohou být s bodem spokojeny.

OHLASY TRENÉRŮ

Jiří Krejčí (FK Pardubice): „Ve druhém poločase Prošek špatně trefil balon a vznikla z toho situace, kterou rozhodčí posoudil jako červenou kartu. To byl prvopočátek dalšího dění. Dnes jsme ale moc chyb neudělali. Druhý poločas jsme se v deseti proti silnému Brnu museli více zatáhnout a soustředili jsme se pak už převážně na obranu.“

Pavel Šustr (FC Zbrojovka Brno): „Za druhý poločas musím hráče pochválit. Hráli trpělivě a dokázali si vytvořit možná pět šancí, které jsme určitě měli proměnit. Co se tedy týče kombinační hry, ta byla během přesilovky v pořádku. Chybělo nám ale trochu zkušenosti a klidu v zakončení.“

Fakta - branky: 6. Kovář - 49. Kříž. ČK: 1:0 (47. Prosek). ŽK: 3:2 (Jeřábek, Klíma, Tischler - Pavlík, Růsek). Rozhodčí: Hrubeš - Vitner, Hock (Pechanec). Delegáti: Mlsna a Neuberg. Diváci: 847.

Sestavy - FK PCE: Letáček – Prosek, Šejvl, Klíma, T. Čelůstka – Kovář, Jeřábek (C), Tischler (84. Mužík), A. Fousek – P. Černý (90+3. Kopřiva), Petráň (52. Čmelík).
Brno: Melichárek – Chico Gomes (55. Vraštil), Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Sedlák (46. Kříž), L. Krejčí – Lutonský (76. Jambor), Růsek, Bartolomeu – Magera (C).

(Autor: fnliga.cz | Datum: 22.09.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )