FC Trinity Zlín FK Pardubice 2 : 1 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2012/2013 | 29. kolo | 25.05.2013 | Stadion Zlín

Sobotní prohra ve Zlíně, domácí zvítězili 2:1

Sobotní podvečerní vystoupení ve Zlíně mělo stejný sled branek, výsledek, i jméno střelce jediné pardubické branky. Domácí nás po výhře 2:1 předskočili v tabulce.

29. kolo FNL

FC Fastav Zlín - FK Pardubice 2:1 (2:0)

Pardubický tým nastoupil ve Zlíně se Shejbalem v brance a v obraně se po přestávce způsobené zraněním objevil Němeček. Pardubice vstoupily do utkání velmi dobře a první šanci měl už v úvodní minutě Petrus - jenže brankář Kořínek ho vychytal. Ani další střelecké pokusy hostům nevyšly a aktivita se pomalu začala přesouvat na kopačky domácích. Ve 20. Minutě si vybojoval Zlín standardní situaci, Dobeš kopal rohový kop a Poznar hlavou skóroval - 1:0.

Domácí po gólu ještě přidali a byli lepším týmem. Pardubice začali znovu zlobit po půlhodině hry, Nejprve neúspěšně prostřeloval obranu Vencl, pak zkoušel zeď domácích prostřelit Norek, ani on však neměl štěstí. A tak udeřilo na druhé straně. Pět minut před přestávkou hlavičkoval nejlepší střelec FNL Železník a stav byl 2:0!

O přestávce nahradil v sestavě Kudrna Němečka a hlavním cílem Východočechů bylo dotažení náskoku domácích. A stejně jako v úterním duelu v Olomouci se jim podařilo snížit brankou Tomáše Pospíšila. Ten v 60. minutě snížil na 2:1 a vykřesal tak hostům naději na body. S blížícím se závěrem Pardubice přidávaly na aktivitě a v 78. minutě se za obranu dostal Fusek, jeho střela však byla nepřesná.

V 89. minutě na vyrovnání mohlo přece jen dojít, ale Pospíšil trefil jen tyč domácí svatyně! A tak utkání skončilo výhrou Zlína 2:1. Pardubický celek tedy z moravského „dvojboje“ nezískal ani bod, ale chuť si může spravit už za týden, kdy přivítá v sobotu na domácím trávníku Karvinou; výkop bude v netradiční čas - 17:00 hod.

Fakta - branky: 19. Poznar, 40. Železník - 60. Pospíšil. ŽK: 1:2 (Kubica - Kudrna, Hodas). Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Trávníček. Diváci: 741.

Sestavy - Zlín: Kořínek - Pazdera, Malý, Kubica, Červenka - Železník (78. Bartolomeu), Elšík, Dobeš, Hruška (70. Ruskovský) - Malcharek, Poznar (82. Holík).
FK PCE: Shejbal - Přibyl, Tischler, Němeček (46. Kudrna), Norek - Hundák (54. Fusek) Jeřábek, Vencl, Pospíšil - Hodas (72. Rešetár), Petrus.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 25.05.2013 | Zdroj fotky: Robert Štach - Zlínský deník )