1. HFK Olomouc FK Pardubice 2 : 1 (2 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2012/2013 | 28. kolo | 21.05.2013 | Stadion 1. HFK Olomouc

Vítězná série přerušena, prohra přišla v Olomouci

Úterní vystoupení našeho týmu na půdě 1. HFK Olomouc přineslo přerušení vítězné čtyřzápasové série. Domácí tým dvakrát udeřil v prvním poločasu, po obrátce Pardubice již jen snížily Pospíšilovou brankou.

28. kolo FNL

1. HFK Olomouc - FK Pardubice 2:1 (2:0)

Na sluncem zalitém stadionu v olomoucké Holici nastoupil pardubický tým v očekávané sestavě a po desetiminutovém rozkoukávání se hosté ujali iniciativy. Největší šanci měl ve 13. minutě Hodas, ale jeho hlavičku Šrom zlikvidoval, i v dalších minutách to byly Pardubice, kdo udával tempo hry. Jenže žádný gól v domácí síti se neurodil. Na přelomu první půlhodiny udeřili domácí, kteří do té doby nepodávali příliš přesvědčivý výkon. Na Čepovu kolmici z vlastní poloviny si za pardubickou obranu naběhl Chmelo a otevřel skóre - 1:0. Za šest minut viděli diváci nejkrásnější okamžik zápasu. Čtvrtníček, který byl 25 metrů od Frydrychovy branky, nic nevymýšlel a poslal míč nechytatelnou střelou do šibenice - 2:0.

Hned na úvod druhého poločasu nasadili pardubičtí trenéři místo Kudrny Rezka a byli po celý druhý poločas aktivnější, zatímco Olomouc se většinou soustředila na bránění svého náskoku. Pardubické hře ale trochu chyběla finální přihrávka, přesto si branku zasloužili její hráč dříve, než nakonec přece jen přišla. V 77. minutě nacentroval po rychle rozehraném autu Petrus míč do pokutového území, kde na něj naskočil Pospíšil a usměrnil ho hlavou do sítě - 2:1.

To vlilo další energii na pardubické kopačky a až do konce utkání se hosté tlačili před domácí branku a to i za cenu, že Olomouc několikrát zahrozila brejkem do otevřené obrany. Největší šance na vyrovnání přišla ve druhé minutě nastaveného času, kdy hosté zahrávali metr za hranicí pokutového území trestný kop. Bohužel Hundák nastřelil jen zeď a krátce poté rozhodčí odpískal konec utkání, ve kterém Východočeši nebyli horším celkem, ale zaplatili za slepené branky z prvního poločasu.

Fakta - branky: 27. Chmelo, 33. Čtvrtníček - 77. Pospíšil. ŽK: 1:2 (Nekuda - Vencl, Jeřábek). Rozhodčí: Zelinka (Kříž, Hrabovský). Delegát: Hubička z Náchoda. Diváci: 311.

Sestavy - HFK Olomouc: Šrom - Bednář, Čep, Jovanović, Šimko - Chmelo (68. Korčián), Kobylík (92. Hromek), Kovář, Čtvrtníček, Biolek - Nekuda (90. Kopecký).

FK PCE: Frydrych - Přibyl, Tischler, Vencl, Norek - Pospíšil, Kudrna (46. Rezek), Jeřábek, Hundák - Hodas (62. Fusek), Petrus.