FK VIAGEM Příbram FK Pardubice 3 : 1 (1 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2017/2018 | 29. kolo | 20.05.2018 | stadion Příbram

V Příbrami jsme body nezískali, leč stále jsme třetí

V nedělním odpoledni se pardubický tým postavil proti velmi silnému protivníkovi a favorizovaná Příbram odešla z utkání předposledního kola jako vítěz. Pardubický tým v závěru korigoval skóre, mohl přidat i další branky, to se ale nepovedlo a tak se vrací s porážkou 1:3.

29. kolo FNL

1. FK Příbram - FK Pardubice 3:1 (1:0)

Oba celky se od začátku snažily držet míč a nikam nespěchaly. První šance přišla až ve 22. minutě, když se na levé straně dostal do úniku Hlúpik a po narážečce s Fantišem vystřelil na bližší tyč, ale brankář Knobloch dokázal vyrazit balon na rohový kop.

Tato možnost byla na dlouhou dobu poslední a diváci si tak museli počkat na 43. minutu, kdy se do šance dostávali Hlúpik, Fantiš a Grajciar, ale jejich přihrávek bylo opravdu moc, a ta finální, která směřovala na kapitána domácích, Grajciarovi utekla. Brankář Knobloch měl tak jednoduchou práci. O minutu později se již Příbram mohla radovat. Tentokrát se Grajciar zhostil role nahrávače a poslal přihrávku před prázdnou branku pro Filipa Hlúpika, který se musel trefit a poslat domácí do vedení 1:0.

Druhý poločas začal další brankovou radostí Příbrami. Rychlý protiútok po levé straně vedl aktivní Hlúpik, který centroval před branku, kde skvělou patičkou prodloužil Průcha a Antonín Fantiš neměl se zakončením složitou práci - 2:0. V 57. minutě přišla pro Příbram šance z čistého nebe. Brankář Knobloch špatně zpracoval míč, nastřelil nabíhajícího Hlúpika, který zakončil do opuštěné svatyně.

Poslední velká šance domácích přišla znovu po zaváhání brankáře Knoblocha, který přišel o míč v souboji s Fantišem, vše ale v poslední chvíli napravil skokem pod nohy domácího útočníka. Poté byly Pardubice častěji u míče a vytvářely si šance, chyběla jim však přesnější muška. Snížení ale přece jen přišlo, v 71. minutě předvedli hosté krásnou kombinaci zakončenou Mužíkovou střelou pod břevno - 3:1.

Ve zbytku střetnutí měli hosté další šance, ale skóre se už neměnilo. Domácí se snažili držet míč a čekali na konečný hvizd, po němž mohli se svými fanoušky slavit návrat do první ligy. Pardubice si i přes porážku udržely třetí pozici.

Statistiky - branky: 44. Hlúpik, 49. Fantiš, 57. Hlúpik - 71. Mužík. ŽK: 2:2 (Průcha, Januška - Mužík, Sokol). Rozhodčí: Berka z Prahy (Kubec, Kotalík). Delegáti: Petřík a Hubička. Diváků: 3 100.

Sestavy - Příbram: Švenger – Antwi, Tregler, Kodr, Soldát - Kilián, Průcha (67. Slepička) - Grajciar (C) (82. Januška), Květ, Hlúpik – Fantiš.
Pardubice: Knobloch – Lněnička, Prosek, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Mužík, Řezníček, Černý (70. Kašiar), Fousek (59. Sokol) - Petráň (59. Kovář).

(Autor: fnliga.cz | Datum: 20.05.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )