FK Pardubice

FK Viktoria Žižkov FK Pardubice 0 : 1 (0 : 1) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2017/2018 | 23. kolo | 22.04.2018 | stadion Žižkov

Tři body vezeme i ze Žižkova!

Díky trefě Pavla Černého z prvního poločasu utkání na trávníku Viktorie Žižkov zvítězil pardubický tým ve druhém utkání na půdě soupeře v řadě. Po triumfu na znojemském trávníku v minulém týdnu si naši hráči připsali další tři bod a v tabulce FNL se posunuli na třetí místo!

23. kolo FNL

FK Viktoria Žižkov - FK Pardubice 0:1 (0:1)

Zápas začal hodně opatrně a na brankové příležitosti se muselo čekat poměrně dlouho. Tu první měli domácí, když Trávníček odcentroval do vápna na Kuchtu a ten poslal svou hlavičku těsně vedle branky střežené Milanem Knoblochem. Ze vzduchu tak udeřilo na druhé straně. Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči osamocený Pavel Černýa překonal brankáře Hrubeše.

Pražané se pak dostávali před brankáře Knoblocha spíše sporadicky. Velkou šanci však měl Štípek, který byl vysunutý na pravé straně, dostal se k míči dříve než gólman Pardubic a zívala před ním prakticky prázdná branka a jeden obránce soupeře. Štípek ho zkoušel po zemi šajtlí obstřelit, ale míč se odkutálel těsně vedle branky. Dobíhající Kuchta se už k balonu nedostal.

Po změně stran se už pak prosazovali do větších šancí především Pardubičtí. Nejprve sice přežili hlavičku Čermáka z výborné pozice, kterou vyrazil brankář Knobloch, pak už ale měli sami možnosti rozhodnout. Nejprve byl ve vápně zcela volný Černý, ale trefil jen Hrubeše, který si následně poradil i s centrem Proska na volného Petráně, jenž by mohl zakončovat do prázdné branky.

Tlak Žižkova byl v závěru hodně křečovitý a hosté do otevřené obrany podnikali i nadále nebezpečné výpady. Po centru Černého zakončoval Petráň, ale jen do středu brány, kde zasáhl gólman Hrubeš. V závěru se pak neujal ani průnik Petráně po levé straně, ani následná dorážka Černého. Na výsledku 0:1 už pak nic nezměnily ani tři nastavené minuty.

Statistiky - branky: 23. P. Černý. ŽK: 5:3 (Urbanec, M. Čermák, Kuchta, Pavlata, Trávníček - Mužík, Čelůstka, Sokol. Rozhodčí: Julínek – Polák, Podaný. Delegáti: Krondl a Tandler. Diváci: 1030.

Sestavy - Žižkov: Hrubeš – Dressler, Košťál, V. Mareš, Trávníček – Štípek (81. Volek), Podrazký (57. Batioja), Pavlata, M. Čermák, Urbanec (65. Frimmel) – Kuchta.
FK PCE: Knobloch – Prosek, D. Novák (60. Sokol), Šejvl, T. Čelůstka – A. Fousek (52. Petráň), Jeřábek, Řezníček, P. Černý (89. Látal), Mužík - Kovář.

(Autor: fnliga.cz | Datum: 22.04.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )