FK Pardubice FK Pardubice 5 : 1 (3 : 1) FK Pardubice FK Dobrovice

Přátelská utkání A-týmu 2017/2018 | přátelské utkání | 24.02.2018 | UMT Ohrazenice

V generálce vysoká výhra proti Dobrovicím

Před hrstkou otužilých diváků dokázal pardubický A-tým v poslední přípravě před startem FNL vysoko zvítězit nad účastníkem třetí nejvyšší soutěže. Domácí vstoupili do utkání razantně, v první dvacetiminutovce třikrát skórovali.

FK Pardubice - FK Dobrovice 5:1 (3:1)

Sluníčko, ale mráz. Tak vypadal první poločas posledního přípravného utkání FK Pardubice. Na ohrazenické umělce vstoupili domácí do utkání produktivně. Už v 9. minutě skóroval Kovář a dvě minuty poté vyslal Fousek dopředu Petráně, který se nepletl - 2:0. Poté se dostal do šance hostující Bernát, na Knoblocha však nevyzrál. Pardubice byly při chuti a ve 21. minutě potrestal chybu dobrovické obrany znovu Petráň - 3:0. Hosté se dočkali za několik desítek vteřin. Domácí obrana nechala příliš prostoru Bernátovi, který svou druhou šanci tváří v tvář Knoblochovi už využil - 3:1.

Tradiční poločasové míchání se sestavou nevzalo domácím vítr z plachet a v 51. minutě zvyšoval na 4:1 Čelůstka. Další průběh zápasu přinesl řadu zajímavých situací, ale již jen jeden gól, když si za aktivní výkon připsal zasloužený gól Látal.

Výhrou nad třetiligovým soupeřem uzavřel pardubický tým přípravné období. Za týden, v sobotu 3.3.2018 ho čeká první jarní kolo, v němž na domácím trávníku přivítáme FC Hraec Králové.

Fakta - branky: 9. Kovář, 11. Petráň, 20. Petráň, 51. Čelůstka, 84. Látal - 23. Bernát. Rozhodčí: Starý z Dřenic (M. Schmeiser, Klír). Diváků: 30.

Sestavy - FK PCE: Knobloch (46. Šmíd) - Prosek (46. Blažek), Kopřiva (70. Prosek), Šejvl, Čelůstka - Látal, Řezníček, Jeřábek (46. Novák), Fousek - Kovář, Petráň (46. Kašiar).

FK Dobrovice: Dědek - J. Novák, Routek, Sedláček, Vajgl - Fotr, Žaloudek, Tvaroha, Bernát - Osvald, Kostka.
Náhradníci: Bartoš - Schubert, Jakubec, Pelyak.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 24.02.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )