FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FC Viktoria Otrokovice

Přátelská utkání A-týmu 2017/2018 | přátelské utkání | 17.02.2018 | UMT Ohrazenice

Proskovým gólem z první půle jsme těsně porazili Otrokovice

Jen jediný gól viděli diváci v sobotní předposlední přípravě pardubického A-týmu proti účastníkovi MSFL z Otrokovic. Vstřelil ho v prvním poločasu domácí Jan Prosek a i když měli jeho spoluhráči v utkání celou řadu šancí, žádná další již nebyla proměněna.

FK Pardubice - FC Viktoria Otrokovice 1:0 (1:0)

Otrokovice rozhodně nepřijely do Pardubic se špatným týmem a i když byli domácí lepším týmem, účastník MSFL ukázal, že má kvalitu. Po vzájemném oťukávání měl první velkou šanci utkání Petráň, který se po Fouskově přihrávce dostal sám před brankáře Repaně, ale nedokázal ho překonat. Už za čtyři minuty se ale vlnila síť, když se přesnou střelou prosadil Prosek - 1:0. Za malou chvíli měl příležitost srovnat Mlýnek, ale Hrnčíř si s jeho hlavičkou poradil.

Pardubice se dál snažily o ofenzivní fotbal a hráčům se dařilo dostávat se do zakončení, ale to často nebylo přesné. Ve 33. minutě nadchl hrstku promrzlých fanoušků Petráňův pokus „nůžkami“, který však zastavila tyč. Ani následná dorážka si cestu do sítě nenašla.

Tradiční porce změn v pardubické sestavě neubrala nic na rázu utkání, kdy domácí byli aktivnější. Jen další góly nepřibývaly. A to ani přesto, že zejména v posledních 25 minutách utkání přišlo hned několik velkých šancí. Dvakrát se ve výborné pozici zjevil Kašiar, Blažkovu šanci z malého vápna zlikvidoval brankář hostů a Kovářův pokus uvnitř vápna zlikvidoval blok obránců…

Poslední šanci utkání ale měli hosté, když minutu před koncem zakončoval Mlýnek a jen skvělý Hrnčířův zákrok zabránil vyrovnání, dobíhající otrokovický hráč už vyražený míč do sítě neposlal. Dva týdny před začátkem mistrovských utkání si tak FK Pardubice připsal jednogólovou výhru.

Fakta - branka: 22. Prosek. Rozhodčí: Drábek ze Starého Hradiště (Vodrážka, Dujsík). Diváků: 50.

Sestavy - FK Pardubice: Hrnčíř – Prosek (46. Blažek), Rada, Šejvl (46. Kopřiva), Čelůstka (70. Prosek) – Fousek (46. Látal), Řezníček, Jeřábek, Sokol (46. Mužík) – Černý (46. Kovář), Petráň (46. Kašiar).
Otrokovice: Repáň – Zábojník, Kiška, Byrtus, Juráň, Mlýnek, Behan, Jurča, Pěnička, Škubník, Bodaj.
Náhradníci: Semanko – Fiala, Chwaszcz, Slaný, Vašulka, Kalus.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 17.02.2018 | Zdroj fotky: Radek Klier )