SK Vysoké Mýto FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2017/2018 | 6. kolo | 16.09.2017 | stadion Vysoké Mýto

Cenná výhra rezervy ve Vysokém Mýtě

V sobotním odpoledni zajížděla pardubická rezerva do Vysokého Mýta, kde již dlouho nebodovala. Tentokrát to však vyšlo a po dobrém výkonu ve všech řadách a střelecké pohotovosti Petra Rybičky si odvezla cenné tři body do našlapané tabulky.

6. kolo

SK Vysoké Mýto - FK Pardubice B 1:2 (0:0)

První poločas se hrálo převážně ve středu hřiště, když na straně hostů měl velkou příležitost Sokol, ale z dobré pozice mířil těsně vedle. Rybičku s Fuskem zase několikrát zastavil praporek rozhodčího. Domácí hrozili jen ze standardních situací. Úvod druhé půle patřil hostům, kteří kombinační hrou dobývali obranu Mýta. V 51. minutě pak Látal poslal dlouhý pas na polovinu domácích, Fusek byl u míče dříve, než stoper a poté předložil Rybičkovi ideální míč, který ho pohodlně dopravil do branky - 0:1!

V 56. minutě putoval míč po ose Bydžovský - Látal - Rybička a rázem to bylo 0:2! V 69. minutě měli domácí výhodu trestného kopu z poloviny hřiště, mí poté propadl k Bendovi, který ho zblízka napálil do branky - 1:2! Domácí šli za vyrovnáním, ale pardubická obrana v čele s gólmanem Šmídem odolávala i přes velký tlak. Naopak v 86. minutě unikl obraně Fusek, gólman Černík ho sestřelil, ale místo penalty a červené karty se pokračovalo ve hře… Ve zbytku zápasu i přes mnoho úskalí a čtyřminutové prodloužení hosté cennou výhru udrželi.

František Kovárník (trenér Pardubic B): "Za předvedený výkon jsme si vítězství zasloužili. Utkání jsme odehráli velmi disciplinovaně s nasazením a také takticky. Domácí nastoupili sebevědomě, ale v první půli měli jen jednu střelu na branku. Ve druhé půli jsme během pěti minut vstřelili dvě branky, které celé utkání rozhodly. Za předvedený výkon chválím všechny hráče, hlavně střelce Rybičku, Nejlepším hráčem na hřišti byl Fusek."

Fakta - branky: 69. Benda - 51. a 56. Rybička. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Štuk z Tábora (Hrkal, Čechlovský). Delegát: Filip z Jamného nad Orlicí. Diváků: 110.

Sestavy - V. MÝTO: Černík - V. Kakrda, Žák, Dvořák, Hock - Benda, Tomášek, A. Kopřiva, Rezek (56. Mach) - Štěpánek (79. Dostál), Fikejz.
FK PCE B: Šmíd - Tulach, Spěvák, Řehák, Prosek - Bydžovský (79. Zelenka), Kudrna, Látal, Sokol - Fusek (88. Jirka), Rybička (82. Jirásek).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 17.09.2017 | Zdroj fotky: redakce FK )