FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 4 (0 : 1) FK Pardubice B FK Kratonohy

Fortuna Divize C 2017/2018 | 3. kolo | 26.08.2017 | stadion Pod Vinicí

Zkušenost Kratonoh platila na pardubické mládí

V prvním domácím utkání této sezony přivítala pardubická rezerva v sobotním odpoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí Kratonohy a stejně jako vloni prohrála tříbrankovým rozdílem. Hosté vytěžili z minima maximum, naopak pardubičtí se trápili ve finální fázi.

3. kolo

FK Pardubice B - FK Kratonohy  1:4 (0:1)

Po oťukávacím úvodu měl první příležitost po střele z otočky Rybička, ale orazítkoval jen tyč. Ve 25. minutě si pak po centru z levé strany srazil míč nešťastně do vlastní branky Kopřiva - 0:1. Ve 27. minutě měl Rybička na kopačce vyrovnání, překonal i gólmana, ale jeho pokus stačil ještě ve skluzu před brankovou čárou zastavit Novák. Ve 31. minutě pardubičtí podnikli krásnou kombinaci po ose Rybička - Jirásek - Gašpar, kdy posledně jmenovaný z dobré pozice místo vyrovnání branku přestřelil... Ve 44. minutě po rohovém kopu hostů, skončil míč na břevně. V poslední minutě první půle se ke střele dostal Mužík a Mačí s námahou vytlačil míč na roh.

Do druhé půle se udály hned čtyři změny v sestavách, ale v 50. minutě obešel snadno Krejčík dva protihráče a přesnou střelou na zadní tyč upravil na 0:2. Domácí šli za snížením. V 58. minutě Mačí vyrazil střelu Mužíka i dorážku Rybičky. V 59. minutě Hrnčíř vychytal Krajáka a následně mířil Krejčík vedle. V 65. minutě přišlo zasloužené snížení, kdy se po centru Bydžovského prosadil střelou z první Mužík - 1:2! Pardubičtí chtěli vyrovnat a tlačili se dopředu, ale zase měli okénka v obraně. V 70. minutě Hrnčíř chytil nebezpečnou hlavičku Ličmana.

V 73. minutě se však dostal ke střele Štoček a jeho lehká střela znamenala opět laciné dvoubrankové vedení Kratonoh - 1:3. Chvíli poté se do vyložené šance probil opět Rybička, ale nezakončil... Z následného brejku se po střele Jimmyho dostal odražený míč ke Karanskému, který ho uklidil do branky na konečných a pro domácí trochu krutých - 1:4!

Fakta - branky: 65. Mužík - 25. vlastní (Kopřiva), 50. Krejčík, 73. Štoček, 86. Karanský. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Krupa z Jablonce nad Nisou (Rais, Pekař). Delegát: Koňák z Hořic. Diváků: 160.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Řehák, Kopřiva (66. Zelenka), Spěvák, Sokol - Jirásek (46. Bydžovský), Látal, Kudrna, Mužík - Gašpar (74. Barbarič), Rybička.
KRATONOHY: Mačí - Štěpán (46. Haupt), Kouřil, Kábrt, Novák - Kraják (87. Strasser), Brunclík (46. Ličman), Čada, Krejčík (84. Jimmy) - Štoček, Jošt (46. Karanský).

Josef Košátko, trenér Pardubic B: " Podle hry, šancí, se jeví výsledek jako krutý, avšak má svou logiku. Přes nesporné nasazení našich hráčů jsme opakovaně selhali ve zlomových situacích utkání, a naopak soupeř lacinými góly trestal naši nedůslednost. Střetnutí rozhodla efektivita hostů, celková zkušenost, i kvalita a šíře kádru, když zatížení rozložili na více hráčů. Trvale nejsme spokojeni s koncovkou a tentokrát jsme hrubě chybovali i v bránění. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 26.08.2017 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )