FK Pardubice B FK Pardubice B 2 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B RMSK Cidlina Nový Bydžov

Divize C 2012/2013 | 27. kolo | 26.05.2013 | Stadion Pod Vinicí II., Pardubice

Dvoubranková výhra rezervy nad Bydžovem

V dalším divizním kole přivítala domácí rezerva o záchranu bojující Nový Bydžov. Hosté přijeli s hodně defenzivní taktikou a domácím hráčům dlouho trvalo, než ji dokázali překonat. Za stavu 0:0 navíc Buriánek neproměnil pokutový kop. Až teprve po příchodu Poláka na hřiště se zrodily dvě branky, které rozhodly o výhře domácích.

27. kolo

FK Pardubice B - RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:0 (0:0)

Jako první ohrozil hostující branku v 10. minutě z trestného kopu Buriánek, ale Vaníček jeho střelu vyrazil. Poté domácí celek marně dobýval branku hostů, ačkoliv byl výrazně více na míči. Až ve 41. minutě orazítkoval technickou střelou břevno hostující branky Fusek. Poločas tak skončil bez branek.

Stejný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli. V 58. minutě byl ve vápne podražen Hodas, ale následně nařízenou penaltu však Vaníček Buriánkovi vyrazil! Za deset minut konečně domácí uklidnil střídající Polák, který otevřel skóre s přispěním obránce hostů - 1:0. V 73. minutě pak opět uzdravený Polák posunul míč na Fuska a ten našel přesnou přihrávkou před brankou Hodase, který zblízka upravil na konečných 2:0. Ve zbytku utkání se již nic zajímavého neudálo a tak se domácí celek bodově dotáhl na třetí Mšeno. Za týden čeká rezervu těžké utkání na půdě druhé Kutné Hory.

Fakta - branky: 68. Polák, 73. Hodas. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Vrzal z Tábora (Kotalík, Štuk). Delegát: Vaniš z Holic. Diváků: 90.

Sestavy - FK PCE B: Čihař - Novotný, Šejvl, Buriánek, Konvalina - Rezek, Kudrna, Fousek (66. Polák), Hundák (79. Fiala) - Vágner (46. Hodas), Fusek.

N. BYDŽOV: J. Vaníček - Vaněk, Matějka, Obermajer, Pavlásek - Mokošín, Žalman, Krejčí (77. O. Vaníček), Tlustý (89. Novák) - Věchet (75. Labík), Bastin.

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: " Utkání nebylo vůbec jednoduché. O záchranu bojující soupeř hrál zodpovědně a kvalitně v defenzivní činnosti. Tím pádem jsme se v první půli dostávali málo do gólových šancí. O přestávce jsme si řekli, že se musíme více tlačit do koncovky. Výsledkem toho bylo více příležitostí a bylo jen otázkou času, kdy vstřelíme branku. Bohužel penaltu jsme ještě neproměnili, ale poté jsme se již po kombinačních akcích dvakrát gólově prosadili a zaslouženě zvítězili. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 26.05.2013 | Zdroj fotky: redakce )