1. FK Nová Paka FK Pardubice B 2 : 0 (1 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2012/2013 | 24. kolo | 04.05.2013 | Stadion Nová Paka

Třetí prohra juniorky v řadě

Na novopackém stadionu v Jírových sadech se zrodila třetí porážka juniorky v řadě. Za pěkného počasí se hrál důrazný fotbal z obou stran a rozdílový gól padl stejně jako v minulé sezoně z pokutového kopu. Utkání navíc nedohrál Lukáš Hanč, který byl vyloučen v 58. minutě. Šanci na nápravu bude mít B tým v příštím týdnu na domácím hřišti proti zachraňujícímu se Pěnčín-Turnovu.

24. kolo Divize sk. C

1.FK Nová Paka - FK Pardubice B 2:0 (1:0)

Rozhodující okamžik zápasu se zrodil již v deváté minutě, kdy Novotný v rohu vápna škrtl o Jandu, který šel s míčem na rohový praporek, ten upadl a sudí Melichar neváhal ani vteřinu s nařízením pokutového kopu. K němu se postavil Jisl a otevřel skóre zápasu. Hosté se snažili hrát svoji hru, ale když se jen za první půli "chytli" do osmi ofsajdů, a tak bylo ohrozit domácí branku velmi složité. Když už se do šance dostali, jako ve 22. minutě mladý Fusek z pravé strany, který byl jasně podražen na hranici velkého čtverce, tak píšťalka sudího mlčela... Po půlhodině hry T. Kakrda našel před brankou Janeckého, ale ten ve velké šanci mířil vedle domácí branky. Za tři minuty hosté opět překonali obranný val domácích a Fusek připravil příležitost pro nabíhajícího Konvalinu, jenže jeho dělovka do odkryté branky trefila jen tělo vracejícího se Kordíka. Do šaten se tak šlo za těsného vedení domácích.

Podobný obraz hry byl k vidění i ve druhém poločase, kdy se hostům jen těžko dařilo překonat obranný val novopackých fotbalistů, kteří poté vyráželi do rychlých brejků. Při jednom takovém v 58. minutě stíhal Hanč Povra, bohužel hostující obránce při souboji trochu podklouzl a tři metry před pokutovým územím spadl rukou na míč. Následně uviděl červenou kartu a musel do šaten. Přesilovku domácí proměnili v 66. minutě, kdy Jisl prošel přes tři hostující hráče až před Čihaře a do pozice zavánějící ofsajdem ještě posunul míč na Bažíka, který ho zblízka poslal do prázdné branky na konečných 2:0. Zbytek zápasu již kromě několika nepřesných verdiktů sudích a dvou situací, které domácí gólman Klíma ustál, nic zajímavého nepřinesl.

Fakta - branky: 10. JIsl z pen., 66. Bažík. ČK: 0:1 (58. Hanč). ŽK: 1:2. Rozhodčí: Melichar z Velkého Oseka (Myška, Šafránková). Delegát: Wencl z Teplic. Diváků: 100.

Sestavy - N. PAKA: Klíma - Kordík, Ptáček, Faitl, Jisl - Povr, Pařízek, Rozsévač, Janda - Macháček (82. Vavrinec), Bažík (89. Semerák).

FK PCE B: Čihař - Novotný, Dubský, Šejvl, Hanč - T. Kakrda (81. Klátil), Buriánek, Fiala, Konvalina (69. Rydval) - Janecký, Fusek.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 05.05.2013 | Zdroj fotky: redakce )