Sokol Lhota pod Libčany FK Pardubice B 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Divize C 2012/2013 | 20. kolo | 06.04.2013 | Stadion Lhota pod Libčany

Fotbalová fraška ve Lhotě pod Libčany

Jaro začalo! Nikoliv teplým počasím, ale fotbalem. Klasické jarní utkání celku hrajícím o záchranu se soupeřem, kterému teoreticky o nic nejde. A k viděný byl zejména ve druhém poločase očekávaný scénář, který domácí Lhotě přinesl "zaslouženou" výhru 1:0...

20. kolo Divize sk. C

Sokol Lhota pod Libčany - FK Pardubice B 1:0 (0:0)

Již před tímto utkání bylo zřejmé, že to nebude na půdě zachraňujícího se nováčka žádná procházka růžovým sadem a průběh utkání tyto předpoklady naplnil beze zbytku. Po neurovnaném úvodu střílel jako první v 17. minutě Buriánek, ale nad. Ve 25. minutě se v šanci ocitl Klátil, ale střela mu úplně nesedla a míč skončil vedle branky. Ve 28. minutě zahrávali domácí trestný kop, po následné teči byl v koncovce Michálek, ale Čihař vyrazil. Stejně tak si poradil i s mnoha dalšími centry. V závěru první půle poprvé výrazně do průběhu zápasu zasáhl asistent Vnuk na lajně, který zastavil zvednutým praporkem sólo Poláka... To však byla jen maličkost oproti stylu řízení ve druhé půli.

Nebyl to žádný mač ve stylu fair play, ale způsob, jakým sudí znervózněli všechny aktéry na hřišti i v hledišti by neměl být příslušnými fotbalovými orgány přehlédnut. Hosté byli kombinačně výrazně lepším týmem a soupeře vůbec nepouštěli do šancí. Pomoci tak museli sudí. Nejvíce v 56. minutě, kdy po trestném kopu Buriánka netrefil míc v šanci Klátil, ale za ním stojící Kabeláč zahrál beztrestně rukou... Za další tři minuty vnikl do pokutového území T. Kakrda, byl nedovoleně zastaven skluzem zezadu, ale místo jasné penalty, která by se pískala i na Kamčatce, dostal pardubický útočník žlutou kartu za filmování... V 63. minutě vypálil nepříjemně střídající Janč, ale Čihař hosty podržel. Styl řízení sudího Matějčka byl s postupem času stále více klopený na stranu vesničanů... Vymýšlel si fauly pro domácí, naopak zákroky na hosty přehlížel a když už jim nějaký na polovině hřiště písknul, většinou tím zastavil slibně rozjetou akci... O takových drobnostech jako je pár otočených autů a nepřesně posuzovaných ofsajdů na obou stranách snad nemá cenu ani psát... Bohužel v 76. minutě po dalším faulu hostů zahrával trestný kop z pravé strany kousek za vápnem Bednář, který poslal míč do skrumáže před branku a míč skončil až v brance - 1:0. Vrcholem neobjektivního řízení zápasu byl jasný faul na pronikajícího V. Kakrdu, který by šel sám na branku z pravé strany, ale ten velkoryse přehlédla asistentka Hasíková na lajně... Ta následně sklidila vcelku logicky podrážděnou reakci postiženého V. Kakrdy a ten byl po domluvě s hlavním rozhodčím vyloučen. Následně bylo utkání v čase 87,20 ukončeno... Vyhrocené prostředí již nemělo se sportem nic společného, provokací se dopouštěla i lavička domácího týmu, zejména jejich trenér, kterého nemá cenu jmenovat, protože každý fotbalu znalý člověk ho zná. Vrcholem všeho bylo po utkání napadení hostujících hráčů domácími diváky i pořadatelskou službou, které bývá k vidění výjimečně v těch nejnižších okresních soutěží, ale na úroveň čtvrté nejvyšší republikové soutěže rozhodně nepatří, stejně jako tým Lhoty... Je předpoklad, že tento zápas bude mít ještě dohru, ale těžko říct jakou...

Fakta - branka: 76. Bednář. ČK: 0:1 (87. V. Kakrda). ŽK: 1:3. Rozhodčí: Matějček z Mělníka (Vnuk, Hasíková). Delegát: Bobek z Litoměřic. Diváků: 80.

Sestavy - LHOTA: Martinovský - Motyčka, Kabeláč (66. Janč), Kábrt, Michálek - Krejčík, Petřík, Hrabík, Langr (66. Bednář) - Karanský, Polyakov (84. Krátký).

FK PCE B: Čihař - Křivka (53. Růžička), Šejvl, Baldrych, Konvalina - V. Kakrda, Buriánek, Fiala, Polák - Klátil (76. Rydval), T. Kakrda.

Jaroslav Míchal, trenér FK Pardubice B: "V sobotním odpoledni jsem ve Lhotě potkal řadu kvalitních trenérů i kamarádů, kteří po utkání chválili výkon našeho mužstva. Šancí v zápase sice moc nebylo, ale herně a fotbalově jsme domácí jasně převyšovali. Soupeř udělal velice kvalitní krok záchraně v soutěži... Je jasné, že v těchto zápasech se penalty na domácí nepískají. Kdyby ale byla podobná situace na druhé straně, tak je jasné, jak by to dopadlo, ale oni se k nám do vápna domácí hráči vůbec nedostávali, tak to musel rozhodčí vymyslet jinak. Nejvíce mě mrzí, že z jejich nepřesností vyplynulo vyloučení Vojty Kakrdy. K pozápasové strkanici a nadávkám na naše hráče se radši blíže vyjadřovat nebudu..."

(Autor: FK Pardubice | Datum: 07.04.2013 | Zdroj fotky: redakce FK )