FK Pardubice B FK Pardubice B 5 : 1 (2 : 0) FK Pardubice B SK Semily

Divize C 2012/2013 | 19. kolo | 31.03.2013 | Ohrazenice, umělá tráva

Juniorka rozebrala Semily

Trvale nepříznivé klimatické podmínky přesunuly zápas z přírodního hřiště Pod Vinicí opět na ohrazenickou umělku. Domácímu celku to však nijak nevadilo a soupeře ze spodku tabulky vyprovodil bůrem. Hattrickem se blýskl útočník Josef Janecký (na snímku).

19. kolo Divize sk. C

FK Pardubice B - SK Semily 5:1 (2:0)

Lepší úvod si domácí nemohli ani přát. Hned v deváté minutě se zrodila kombinační akce po ose V. Kakrda - Nečas - Janecký a posledně jmenovaný přesnou střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. V 15. minutě se do šance hnal znovu Janecký, přehodil i vyběhnuvšího gólmana, ale míč mířící do opuštěné branky ještě stačil jeden z hostujících obránců odkopnout do bezpečí. Po půlhodině zacentroval od pravé lajny Konvalina a Janecký poslal míč do branky, ale gól pro ofsajdové postavení Nečase neplatil... Pět minut před pauzou zahrával Buriánek rohový kop a po zmatku před brankou se svým důrazem prosadil Hanč, který napálil volný míč do branky - 2:0. Ve 44. minutě ojediněle zahrozili hosté, jmenovitě Černý, který pálil pohotově, ale o kousek vedle domácí branky.

Nástup do druhé půle vyšel lépe hostům. V 54. minutě po rohovém kopu byl v obrovské šanci Buček, ale míč poslal zblízka nad domácí branku. V 63. minutě zahrával exživanický Hrmo přímý kop a potvrdil své kvality, když poslal míč přes zeď přesně za tyč - 2:1. V 69. minutě poslal dlouhý pas Baldrych na Fuska, ten ještě připravil míč V. Kakrdovi, jehož centr přetavil v branku Janecký a uklidnil pardubickou juniorku - 3:1. Hned za minutu vysunul Buriánek mezi obránce znovu Janeckého, ten v koncovce nezaváhal a uzavřel hattrick - 4:1. Od této nebylo o výhře domácích pochyb. Za další minutu navíc orazítkoval břevno Fusek. V 74. minutě pak Fusek vyslal do šance Poláka, který v koncovce přeloboval gólmana a upravil na konečných a pro domácí zasloužených 5:1.

Fakta - branky: 9., 69. a 70. Janecký, 40. Hanč, 74. Polák - 63. Hrmo. Bez karet. Rozhodčí: Kazda z Ostroměře (Slavíček, Schejbal). Delegát: Ploch z Prahy. Diváků: 50.

Sestava FK PCE B: Čihař - Konvalina (80. T. Kakrda), Šejvl, Baldrych, Hanč - V. Kakrda, Buriánek, Kudrna (76. Fiala), Polák - Janecký, Nečas (46. Fusek).

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 31.03.2013 | Zdroj fotky: Zdeněk Vacek )