FK Pardubice FK Pardubice 2 : 0 (2 : 0) FK Pardubice FC Sellier & Bellot Vlašim

FNL 2017/2018 | 11. kolo | 14.10.2017 | stadion Pod Vinicí

Góly z první půle jsme porazili nebezpečnou Vlašim

Další cenné tři body proti kvalitnímu soupeři. To je výsledek sobotního snažení pardubického týmu, který o své výhře rozhodl již v prvním poločasu.

11. kolo FNL

FK Pardubice - FC Sellier & Bellot Vlašim  2:0 (2:0)

Domácí byli od začátku utkání aktivní a poprvé zahrozili v 6. minutě, Surzyn však mířil nad. Už o dvě minuty později se ale tribuny mohly radovat. Křapka našel přihrávkou volného Petráně, ten neváhal a klasickým bodlem poslal míč o tyč do sítě - 1:0.

Vlašim ovšem dávala najevo, že bude silný protivník a nevynechala jedinou příležitost k proti útoku. Největší šanci srovnat měli hosté po půlhodině hry, kdy Vodháněl orazítkoval břevno Knoblochovy branky! Za malou chvilku se ale opět měnilo skóre! Dlouhý míč směrem k brance Vlašimi chtěl gólman Nguyen odhlavičkovat, ale trestuhodně ho minul a Tomáš Ladra pohodlně zvýšil do prázdné branky - 2:0!

V 53. minutě hlavičkoval po centru Křapky na zadní tyči Petráň, ale míč mířící do branky Nguyen vyškrábl a za malou chvíli si vlašimský gólman poradil i s Fouskovou střelou.

Utkání diváky bavilo, přestože po změně stran se už dalšího gólu nedočkali. Mohli ale vidět na hrací ploše uzdraveného Ladislava Mužíka, který čtvrt hodiny před koncem nahradil Pavla Černého. Vlašim se pochopitelně pokoušela o korekci skóre, blízko k tomu měl v poslední desetiminutovce Štochl, ale Knobloch byl pozorný.

Pardubická obrana se však pokořit nenechala a podruhé v řadě udržela čisté konto. Díky třem bodům se Pardubice posunuly na třetí pozici, která jim bude patřit i po skončení víkendu.

Fakta - branky: 8. Petráň, 34. Ladra. ŽK: 3:4 (Jeřábek, Petráň, Sokol - Piško, J. Štochl, Wiesner, Fotr). Rozhodčí: Houdek - Kožár, Podaný. Delegáti: Petřík a Trešlová. Diváci: 718.

Sestavy - FK PCE: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Surzyn – Ladra, Jeřábek (C), Řezníček, Fousek (64. Sokol) – Petráň (88. Rybička), P. Černý (75. Mužík).
Vlašim: Nguyen – Piško, Wiesner, J. Štochl (C), Tusjak – Vodháněl, Janda, Hašek, Mil. Kadlec (70. Jeslínek) – Fotr, Hadaščok.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 14.10.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )