FK Pardubice FK Pardubice 0 : 1 (0 : 0) FK Pardubice 1. SC Znojmo FK

FNL 2017/2018 | 8. kolo | 16.09.2017 | stadion Pod Vinicí

Nešťastná domácí prohra se Znojmem

Výrazná převaha nepřinesla body. Pardubický tým měl několik šancí, kdy mohl skórovat, jenže žádnou z nich nevyužil a soupeř dokázal zápas Růskovým gólem dotáhnout do vítězného konce.

8. kolo FNL

FK Pardubice - 1. SC Znojmo FK 0:1 (0:0)

První šanci utkání si vypracovali domácí, kdy Černý připravil míč pro Surzyna, ale ten z úhlu trefil Veselého a následná střela Fouska šla mimo branku. Po dvaceti minutách hry Pardubice zahrávaly trestný kop ze zajímavé pozice, neuspěly však. Vypracovaly si však trvalou převahu, kdy jen ojediněle se hosté vysouvali dopředu.

Znojmo se postupně osmělovalo, ve 28. minutě už už zakončoval Šamánek, v rozhodující chvíli ale uklouzl. O chvíli později jeho hlavičku lapil domácí brankář. Hostující strážce branky zase musel vyrazit Fuskovu ránu v závěru první půle.

Aktivní Šamánek na sebe upozornil hned na začátku druhého poločasu, s jeho zakončení ale neměli domácí problém. Exznojemský Rybička se ukázal v červenobílém dresu v 54. minutě, z nadějné akce vybojoval pouze roh, který hostující obrana v klidu pokryla.

Po hodině hry se hosté vzhledem k vývoji utkání nečekaně dostali do vedení. Brankář Knobloch sice skvěle vyrazil první střelu hostí na břevno, ale na dorážku Antonína Růska nemohl stačit. Hned po obdržené brance pálil z otočky Pavel Černý, jeho střelu ale Znojmo srazilo na roh.

Pardubičtí fotbalisté v závěru vrhli všechny své síly do útoků, na branku soupeře letělo například čtrnáct rohových kopů, ale jejich náporu Znojmo odolalo a odvezlo si domů plný počet bodů. Hosté zvládli i dramatický závěr, kdy v nastavení vyrazil do útoku k zahrávanému trestnému kopu domácí brankář, na vyrovnání nestačila ani Sokolova střela v úplném konci.

Fakta - branka: 61. Růsek. ŽK: 1:0 (Řezníček). Rozhodčí: Severýn z Prahy (Černý, Novák). Delegáti: Bajer a Tandler. Diváci: 620.

FK PCE: Knobloch - Přibyl (39. Křapka), Piroch, Šejvl, Surzyn - Fusek (46. Rybička), Řezníček, Jeřábek (C), Fousek - P. Černý (83. Sokol), Ladra.
Znojmo: Veselý - Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlář (C) - Machuča (75. Čereda), Mešaninov, Javůrek (83. Hladík) - Štrombach (46. Teplý), Šamánek, Růsek.

(Autor: FK Pardubice | Datum: 16.09.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )