SFC Opava FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2017/2018 | 7. kolo | 09.09.2017 | stadion Opava

V Opavě rozhodl gól domácího Smoly

Vítězná série přerušena. Po třech zápasech s plným bodovým ziskem se v sobotu večer vracejí pardubičtí fotbalisté s prázdnou. Po několika neproměněných šancích hostujícího týmu rozhodla o osudu utkání hlavička domácího kanonýra Smoly.

7. kolo FNL

SFC Opava - FK Pardubice 1:0 (0:0)

Úvod utkání patřil domácím, kteří byli aktivní, jenže obrana hostů pracovala spolehlivě. Postupně začaly Pardubice hledat prosto pro ofenzivní akce a hra se pomalu vyrovnala. Ve 29. minutě přišla velká šance. Po chybě domácího Zavadila směroval centrovaný míč na Fouska, ten však branku přestřelil. Těsně před koncem první půle se mohli radovat hosté. Centr Stříže našel na bližší tyči nabíhajícího Smolu, ale ten z první z blízkosti branku přestřelil.

Druhý poločas začal šancí domácího týmu ve 48. minutě. Zavadilův centr našel přesně hlavu Simerského, ten však z blízkosti branku netrefil. Pak už přišly dvě šance Pardubic, které mohly vývoj utkání výrazně ovlivnit.

V 51. minutě utekl Fusek po Ladrově přihrávce domácí obraně, jenže tváří v tvář Fendrichovi neuspěl! O čtyři minuty později přišla další ohromná šance Pardubic. Černý zůstal zcela sám za obranou, vyčkal si na svou šanci, položil si Fendricha, ale poté trefil jen skluzujícího Žídka.

Dvě neproměněné šance hostů nakoply opavský celek. V 57. minutě Kuzmanovič uvolnil Simerského, ten se protáhl přes Knoblocha, ale jeho ránu odkopl na brankové čáře Piroch. A chvilku poté se skóre měnilo. K rohovému kopu se postavil zkušený Zavadil, který posadil centr na hlavu Smoly a ten tvrdou hlavičkou poslal míč k levé tyči - 1:0!

V dalším průběhu druhé půle měl dvě šance domácí Jurečka, který jednou poslal míč do sítě, ale k nevoli domácích fanoušků z ofsajdové pozice. V 73. minutě dostihl střídající Sokol přetažený míč, povodil si soupeře a našel na hranici malého vápna Řezníčka, jehož ránu k tyči brankář Fendrich vyrazil na brankové čáře!

V závěru se Pardubice snažily vytvořit si tlak, ale žádná velká šance se z této aktivity neurodila. Do otevřené obrany mohli zaútočit domácí, ale ani oni již skóre nezměnili. V závěru šel do pokutového území domácích i brankář Knobloch, vyrovnání to však nepřineslo a tak se pardubický tým vrazí ze Slezska s prázdnou.

Branky: 58. Smola. ŽK: 4:4 (Smola, Radić, Zavadil, Jurečka - Ladra, Přibyl, Piroch, Křapka). Rozhodčí: Příhoda – Pochylý, Pfeifer. Delegáti: Racek a Zavadil. Diváků: 2247.

Sestavy - Opava: Fendrich – Simerský, Žídek (C), Radić, Stříž – Zavadil, Schaffartzik, Helebrand (46. Jurečka) – Kayamba (86. Jursa), Kuzmanović, Smola (77. Puškáč).
FK PCE: Knobloch – Piroch, Šejvl, Surzyn, Přibyl – Jeřábek (C) – Fusek (69. Sokol), Řezníček, Ladra, Fousek (59. Křapka) – P. Černý (74. Rybička).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 09.09.2017 | Zdroj fotky: Radek Klier )