FK Náchod FK Pardubice B 2 : 4 (1 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 28. kolo | 03.06.2017 | stadion Náchod

Výhra rezervy v Náchodě

V sobotním odpoledni pardubická rezerva zajížděla pro body divizní jistoty do Bělovsi na půdu posledního celku tabulky do Náchoda. Po špatném úvodu se pardubičtí postupně zvedli a v rozmezí tří minut na začátku druhé půle rozhodli o výhře a tím pádem i záchraně divizní soutěže pro příští soutěžní ročník.

28. kolo

FK Náchod - FK Pardubice B  2:4 (1:1)

Do zápasu vstoupili lépe domácí a již v 10. minutě šli do vedení, když akci zakončil Omovie - 1:0. Poté to byl boj s minimem šancí, pardubičtí navíc museli dvakrát střídat, ale ve 39. minutě trefil Fusek tyč. Za dvě minuty se již radovali z vyrovnání, když po ideálním centru Fouska hlavou zblízka skóroval Kovář - 1:1.
Na začátku druhé půle přišla pardubická smršť. Nejprve se v 50. minutě po centru Málka trefil hlavou střídající Gašpar - 1:2. Za dvě minuty zkusil ránu z dálky Fousek a jeho střela s pomocí teče obránce Náchoda zapadla do branky - 1:3. Aby hned za další minutu unikl Kovář, který našel ideální přihrávkou Fouska a ten pohodlně zblízka zvýšil již na 1:4! V 58. minutě domácí snížili z penalty na 2:4, ale hosté již kýženou výhru v klidu uhráli. Měli navíc další dvě velké šance, které měli skončit góly, nic to však již nemohlo změnit na zisku tří bodů.

Fakta - branky: 10. Omovie, 58. Malý z pen. - 41. Kovář, 50. Gašpar, 52. a 53. Fousek. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Vnuk z Třebovle (Hocek, Hůlka). Delegát: Židík z Opočna. Diváků: 100.

Sestavy - NÁCHOD: Vik - Runkas, Kábrt (76. Donát), Brich, Moravec - Pípek, Simon (58. Schärfer), Malý, Soumar (46. Zelman) - Omovie, Vaněček.
FK PCE B: Hrnčíř - Málek (64. Řehák), D. Pánek, Jedlička, Zelenka (28. F. Pánek) - Mužík (38. Gašpar), Kudrna, Prokopec, Fousek - Fusek, Kovář.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Do zápasu jsme nevstoupili dobře a domácí šli brzy do vedení. Poté se hra vyrovnala, ale skóre až těsně před přestávkou. Na začátku druhé půle rozhodla naše tříminutovka, ve které jsme vstřelili tři branky a bylo po zápase. Domácí již jen výsledek kosmeticky upravili z penalty. Poté jsme zápas v klidu dovedli do vítězného konce, čímž jsme se definitivně zachránili i bez ohledu na další výsledky, které nám však také nahrály. Pochvala pro všechny hráče a poděkování těm z A týmu, kteří již mají volno, ale jeli nám pomoct. "