Sportovní sdružení Ostrá FK Pardubice B 3 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 24. kolo | 06.05.2017 | hřiště Ostrá

Třetí prohra rezervy v řadě

Pardubická rezerva si připsala třetí porážku v řadě, když výsledkově nestačila na nováčka v útulném areálu ve středočeské Ostré. Nutno však konstatovat, že herně to nebylo vůbec, ovšem neřešitelným problémem bylo vstřelení branky. Naopak domácí dali dvě v první půli a výsledek pečetili v nastavení do otevřené obrany.

24. kolo

SS Ostrá - FK Pardubice B  3:0 (2:0)

Domácí šli do vedení již v 11. minutě, kdy dlouhý aut do vápna na  třikrát do branky protlačil Řezníček - 1:0. Poté měli domácí další šance, které hosté přežili, ale ve 34. minutě se po centru z pravé strany prosadil hlavou úplně volný Vobořil - 2:0. Závěr první půle patřil hostům, ale ke snížení to nevedlo, když zejména křížná střela Prokopce ve 44. minutě doslova volala po gólu, jenže míč skončil těsně vedle tyčky.

Do druhé půle udělali hosté dvě změny v sestavě (od 28. 5. 2016 poprvé nastoupil do zápasu Vojtěch Kakrda) i v rozestavení a diktovali tempo hry. V 53. minutě měl další vyloženou šanci Prokopec, ale gólman Keller jeho střelu s námahou vyrazil na roh. V 67. minutě zakončoval akrobaticky Gašpar po centru Kakrdy, ale mířil nad branku. Od 70. minuty domácí odpadli kondičně a vůbec nestačili na kombinační hru Pardubic. Jenže jejich zdržovací taktika, včetně přízně rozhodčích jim zaručovala udržení náskoku. V 81. minutě se měla pískat jasná penalta na Fuska, ale sudí to "viděl" jinak... V úplném závěru hosté vrhli všechno do útoku. V 86. minutě mohl rozhodnout Habrun, ale netrefil poloprázdnou branku Hrnčíře. Za tři minuty po akci Čiernika mohl konečně protrhnout střeleckou smůlu hostů Kovář, na kterého zívala prázdná branka, ale v poslední chvíli mu do jeho střely strčil nohu jeden z obránců. V nastavení pak další brejk Ostré zakončil střídající Kubec, který tak upravil na konečných a pro hosty krutých 3:0.

Fakta - branky: 11. Řezníček, 34. Vobořil, 90. (+2). Kubec. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Leška z Prahy (Vnuk, Krejsa). Delegát: Dobšík. Diváků: 150.

Sestavy - OSTRÁ: Keller - Poběrežský (31. Kouba), Bureš, Hochmeister, Bejbl - Petlička, Mařík (79. Moudrý), Habrun, Řezníček (73. Hudec) - Vobořil, Herzán (83. Kubec).
FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Pospíšil, Řehák, Jedlička (46. V. Kakrda) - Prokopec, Kovář, Čiernik, Matuška (60. Málek) - Fusek, D. Pánek (46. Gašpar).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, ale absolutně neodpovídá obrazu hry. Domácí sice šli v první půli do laciného dvoubrankového vedení, ale od závěru prvního poločasu do 90. minuty jsme byli výrazně herně lepší, ale doslova jsme "umřeli" na krásu. Chybělo však jediné a to vstřelit branku. Kdybychom ji dali, tak věřím, že bychom neprohráli, protože domácí ve druhé půli odpadli kondičně a jen odkopávali, zdržovali a faulovali. My jsme však opět selhali v těch klíčových okamžicích a v nastavení domácí z brejku do otevření obrany přidali třetí gól. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 06.05.2017 | Zdroj fotky: redakce FK )