FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 1 (1 : 1) FK Pardubice B FC Přední Kopanina

Fortuna Divize C 2016/2017 | 21. kolo | 14.04.2017 | stadion Pod Vinicí

Důležité tři body zůstaly Pod Vinicí

Na sváteční Velký pátek přivítala pardubická rezerva na hlavním hřišti Pod Vinicí v důležitém zápase celek Přední Kopaniny, který se podařilo porazit 3:1 a udělat tak dobrý krok k záchraně.

21. kolo

FK Pardubice B - FC Přední Kopanina 3:1 (1:1)

Od úvodu zápasu měli domácí herní převahu, ale z úvodního tlaku se jim branku vstřelit nepodařilo a přišel trest. Hosté v 25. minutě vyslali první střelu směrem na domácí branku a Urban pokusem z poloviny hřiště zaskočil Šmída - 0:1! Ve 31. minutě se zrodilo zasloužené vyrovnání, když se individuální akcí z levé strany a následnou střelou prosadil Gašpar - 1:1. Poté to bylo dlouho dobývání kopaninské branky, které se přeneslo až do druhého poločasu. V 67. minutě unikl obraně hostů David Pánek a v koncovce střelou na zadní tyč otočil stav na 2:1. V 76. minutě po centru Řeháka z pravé strany na zadní tyči vracel vysoký míč nohou před branku Gašpar a ten nakonec skončil v brance - 3:1. Od této chvíle nebylo o vítězi zápasu pochyb. V 85. minutě ještě nevyužil sólo D. Pánek a za dvě minuty hosty od další branky zachránila tyč. Pardubická rezerva tímto výsledkem potvrdila cenné body z Trutnova a přiblížila se klidnému středu tabulky.

Fakta - branky: 31. a 76. Gašpar, 67. D. Pánek - 25. Urban. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Průcha (Němec, Benedikt). Delegát: Štěpánek ze Semil. Diváků: 110.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Řehák (90. Málek), T. Pospíšil, Jedlička, F. Pánek (72. Zelenka) - Krištof (46. Jirka), Kovář, Prokopec, Fusek - Gašpar, D. Pánek (88. Slezák).
FC PK: Švarc - Tržický, Melničuk (84. Levý), Bláha (72. Blažek), Šíma - Flaks, Honcharenko (81. Sýkora), Čihák, M. Pospíšil - Urban (72. Vik), Pešír (55. Shejbal).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Dosáhli jsme dnes na zasloužené vítězství, které se proti urputně bránícímu soupeři nerodilo lehce. Navíc jsme jim jejich styl hry ještě podpořili zbytečnou a lacině inkasovanou brankou. Naštěstí jsme brzy vyrovnali a ve druhé půli i přes velké dobývání hostující obrany přidali další dva góly, čímž jsme dosáhli na kýženou výhru. Celkově jsme podali týmový výkon a chválím všechny hráče. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 14.04.2017 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )