MFK Trutnov FK Pardubice B 0 : 4 (0 : 3) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 20. kolo | 09.04.2017 | stadion Trutnov

Cenná výhra rezervy v Trutnově

V neděli odpoledne zajížděla pardubická rezerva k důležitému duelu na umělou trávu do Trutnova. Pardubičtí domácí celek zaskočili třemi góly v závěru první půle. Po poločase taktickou hrou výhru nejen udrželi, ale ještě jednu branku přidali, čímž uzavřeli výsledkově výborný víkend po sobotních vítězstvích áčka i dorostu.

20. kolo

MFK Trutnov - FK Pardubice B  0:4 (0:3)

První šanci měli hosté v desáté minutě, když po příhře Fuska zakončoval Fousek, ale jeho gól pro ofsajd neplatil. Za pět minut tvrdě pálil Kovář, ale Šťastný jeho střelu vyrazil. Ve 22. minutě po chybě Prokopce na půli hřiště šel úplně sám na Hrnčíře Marks, ale naštěstí pro hosty mířil těsně vedle! Jinak tempo hry diktovali pardubičtí a po několika slibných příležitostech, které ještě brankou neskončily, přišla 33. minuta a dlouhý míč za obranu hostů na Shejbala, který využil zaváhání stopera Makovského se Šťastným a do prázdné branky pohodlně otevřel skóre - 0:1! Za dvě minuty se do velké šance dostal Kamitz, ale jeho lob přes Hrnčíře orazítkoval břevno a dorážku vyhlavičkoval Pospíšil nad branku. Hned vzápětí se na druhé straně přesně po kombinační akci trefil přízemní střelou k tyči Kovář a uklidnil hosty - 0:2! V nastavení první půle hosté podnikli další rychlý brejk a po příhrávce od Řeháka se zblízka trefil pod břevno znovu Kovář - 0:3! Do druhé půle to domácí ještě zkusili oživit trojitým střídáním, ale hned v 46. minutě mohlo být hotovo úplně. Po rohu Fouska totiž Šťastný zázračně vyrazil gólovou hlavičku Shejbala a dorážku poslal zblízka Přibyl do břevna! Poté se pardubičtí snažili držet míč co nejvíce na svých kopačkách, což se jim dařilo a navíc podnikali rychlé akce do statické obrany Trutnova. Na další gól se ale nakonec čekalo až do 83. minuty, kdy Shejbal přesnou střelou k levé tyči stanovil skóre na konečných 0:4
Příští utkání se hraje na Velký pátek od 11 hodin, kdy rezerva přivítá v dalším důležitém zápase Přední Kopaninu.

Fakta - branky: 33. a 83. Shejbal, 36. a 45.(+1) Kovář. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Cichra z Prahy (Leška, Starý). Delegát: Míka. Diváků: 210.

Sestavy - TRUTNOV: Šťastný - Křižovič, Kovář, Makovský, Vyhnánek (46. Mařas) - Tobiaš (46. J. Matějka), Marks, Kamitz, Zezula (79. Turner) - Holubec (46. Tauchman), Kejzlar.
FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Jedlička, Pospíšil, Zelenka (71. F. Pánek) - Řehák (79. Málek), Prokopec, Kovář, Fousek (81. Gašpar) - Fusek (90. Slezák), Shejbal (87. D. Pánek).

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Prvních třicet minut bylo utkání vyrovnané se šancemi na obou stranách. Od 33. minuty do poločasové přestávky jsme vstřelili tři branky a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí to ještě ve druhé půli zkusili, ale vůbec se jim nedařilo a naopak jsme my mohli přidat více než jeden gól. Rozhodujícím faktorem zápasu byl výkon Shejbala, Fouska, Fuska a Kováře. I všichni ostatní naši hráči si ale zaslouží velkou pochvalu za zodpovědný a taktický výkon, jenž nás dovedl k cenným třem bodům. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 09.04.2017 | Zdroj fotky: redakce FK )