FK Kratonohy FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 18. kolo | 25.03.2017 | hřiště Kratonohy

Cennou výhru B týmu vystřelil Huf

Ve třetím jarním kole zajížděla výrazně posílená pardubická rezerva v sobotu dopoledne do Kratonoh. Ačkoliv hosté prakticky celý zápas diktovali tempo hry, tak se jejich výhra nerodila lehce a až dvě minuty před koncem důležité tři body zajistil David Huf. Pardubičtí tak soupeři vrátili porážku z podzimní části.

18. kolo

FK Kratonohy - FK Pardubice B 1:2 (0:1)

Od úvodu zápasu to bylo hodně bojovné utkání a dlouho se hrálo bez šancí. Ve 24. minutě měli domácí výhodu rohového kopu, ale hosté podnikli rychlý brejk po ose Huf - Fusek - Huf a zblízka zakončující Mužík - 0:1. Ve 40. minutě Jeřábek připravil vyloženou příležitost pro Hufa, ten ale zblízka orazítkoval jen břevno poloprázdné branky. Do poločasové přestávky ještě dvakrát zakončoval Huf, ale oba jeho pokusy byly sraženy na roh. V 56. minutě po centru Shejbala další Hufovu střelu vyrazil Ordelt. Když hosté druhou branku nepřidali, tak domácí trochu přidali. V 77. minutě byl při rohu Kratonoh za ruku zcela evidentně stažen gólman Hrnčíř Kejmarem, sudí nepískal a pro Tulacha tak nebyl problém zblízka srovnat - 1:1. Hosté však šli za výhrou v základní hrací době, protože penalty nejsou jejich silnou stránkou. V 88. minutě po rohu dokázal míč do branky protlačit David Huf a bylo rozhodnuto - 1:2! Ve zbytku zápasu si již hosté taktickou hrou zaslouženou výhru sebrat nenechali.

Fakta - branky: 77. Tulach - 24. Mužík, 88. Huf. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Trska z Prahy (Starý, Svoboda). Delegát: Doubek z Ústí nad Labem. Diváků: 130.

Sestavy - Kratonohy: Ordelt - Tulach (84. Šejvl), Strasser, Němeček, Kejmar - Haupt, Jiroutek, Franc, Jilemnický (46. Habrman) - Peterka, Pago (60. Pražák).
FK PCE B: Hrnčíř - Prokopec, Křapka, Pospíšil, Čiernik - Mužík, Jeřábek, Kovář, Shejbal - Fusek (90. Gašpar), Huf.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Výhru jsme si zasloužili, ale nerodila se lehce, neboť domácí k zápasu přistoupili velmi zodpovědně a cestu za třemi body nám ztížili. Po vedoucí brance jsme druhou nepřidali, i když šance jsme na to měli a tím jsme si celý zápas výrazně zkomplikovali. Kratonohy v 77. minutě sporným gólem vyrovnali, ale 88. minuta rozhodla o naší výhře. Předvedli jsme kolektivní výkon a chválím oba naše střelce. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 25.03.2017 | Zdroj fotky: redakce FK )