FK Pardubice FK Pardubice 1 : 0 (0 : 0) FK Pardubice FC Olympia Hr. Králové

Přátelská utkání A-týmu 2016/2017 | přát. utkání | 18.02.2017 | UMT Ohrazenice

Těsná výhra Pardubic nad hradeckou Olympií

K předposlednímu přípravnému zápasu si druholigové Pardubice pozvaly po podzimu druhý celek České fotbalové ligy ze sousedního Hradce Králové - Olympii. V letním měření sil v Kuklenách Olympia zvítězila 2:1, v zimě jim to pardubičtí vrátili v poměru 1:0.

Přípravné utkání

FK Pardubice - FC Olympia Hradec Králové  1:0 (0:0)

Od začátku zápasu se hrálo ve slušném tempu, kdy domácí měli více ze hry a vytvářeli si i šance. V první půli měl ve 21. minutě dvě možnosti Fousek, který nejprve pálil nohou, Frydrych vyrazil nad branku. Po následném rohu Ladry hlavičkoval znovu Fousek, ale Frydrych byl na místě. Ve 29. minutě Fousek nacentroval z levé strany a na zadní tyči zakončoval gólově Ladra, ale Frydrych hosty podržel. Do šaten se tak šlo za bezbrankového stavu. Do druhé půle domácí udělali hned pětici změn a dlouho se nic zajímavého nedělo. Až v 59. minutě po rohu zakončoval pohotově Křapka, ale Frydrych míč do branky znovu nepustil. Za tři minuty po závaru ve vápně Olympie se nakonec dostal k zakončení Petráň a rozvlnil síť - 1:0. Chvíli poté se mohla pískat penalta po zákroku na Řezníčka. V 83. minutě se zjevil sám před Frydrychem Jeřábek, ale expardubický gólman vyrazil gólovou střelu domácího kapitána nad branku. V 85. minutě se hosté radovali z vyrovnání Novotným, ale jejich radost byla předčasná, neboť při předcházející střele stál střelec v ofsajdu a branka tak nemohla platit. Domácí celek si tak připsal těsnou, ale zaslouženou výhru.

Fakta - branka: 62. Petráň. ŽK: 0:1 (Duben). Rozhodčí: Starý z Dřenic (Kvaček, Pagáč). Diváků: 120.

Sestavy - FK PCE: Knobloch (46. Šmíd) - Přibyl (46. Pospíšil), Piroch, Šejvl, Křapka - Kayamba (46. Fusek), Kudrna, Jeřábek, Řezníček, Fousek (46. Mužík) - Ladra (46. Petráň).
OLYMPIA HK: Frydrych - Kraják, Duben, Broukal, Šťastný - Čada, Demeter, Štěpán, Kuťák - Piták, Kořínek. Střídali: Bareš, Pohořálek, Ličman, Novotný.

Za týden v sobotu čeká na Pardubice generálka před startem FNL proti Viktorii Žižkov. Hrát se bude již v tradičním čase 10,15 hodin a na kterém přírodním hřišti se rozhodně v průběhu týdne.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 18.02.2017 | Zdroj fotky: Milan Křiček )