FK Pardubice FK Pardubice 4 : 0 (1 : 0) FK Pardubice FC Slovan Liberec U-21

Přátelská utkání A-týmu 2016/2017 | přát. utkání | 08.02.2017 | UMT Ohrazenice

Čtyřbranková výhra nad juniorkou Liberce

V osmém zápase v rámci zimní přípravy přivítaly Pardubice tradičního soupeře a to juniorku Slovanu Liberec, vedenou exligovými fotbalisty Čapkem a Holeňákem. Domácí celek měl celý zápas pod kontrolou a nakonec zvítězil čtyřbrankovým rozdílem.

Přípravný zápas

FK Pardubice - FC Slovan Liberec U21  4:0 (1:0)

Volno ve středečním dopoledni dostali Knobloch, Ladra, Šejvl, Jedlička a pochopitelně marodi Kopřiva, Kakrda a Čiernik. Pardubičtí do zápasu vstoupili aktivně a diktovali tempo hry. První branka padla ve 20. minutě, kdy se přesně pod břevno trefil z pravé strany Joel Kayamba - 1:0. Následně do pauzy domácí měli ještě další čtyři vyložené šance, ale skóre se již nezměnilo.
Do druhé půle udělalo trenérské duo Krejčí - Míchal šest změn v sestavě a v 56. minutě došlo k navýšení skóre, když se po rohovém kopu nadvakrát prosadil Piroch - 2:0. Poté další dvě velké šance domácí neproměnili, ale v úplném závěru přidali ještě dva góly. Nejprve v 87. minutě zahrával trestný kop z pravé strany Fousek a náhradní gólman Plechatý si srazil míč do vlastní branky - 3:0. Za dvě minuty se pak nadvakrát prosadil Huf a uzavřel tak skóre na konečných 4:0.

Fakta - branky: 20. Kayamba, 51. Piroch, 87. vlastní (Plechatý), 89. Huf. Bez karet. Rozhodčí: Jansa z Ústí nad Orlicí (Hock, Zita). Diváků: 40.

Sestavy - FK PCE: Šmíd (46. Hrnčíř) - Přibyl, Křapka, Piroch, Pospíšil (46. Prokopec) - Kayamba (46. Fusek), Kudrna (46. Fousek), Jeřábek, Řezníček (70. Kovář), Shejbal (46. Mužík) - Petráň (46. Huf).
LIBEREC U21: Franc (59. Plechatý) - Vučetič, Šustr, Blažek, Chlumecký - Doležal, Prokš (24. Kazda), Vujičič, Heppner - Dudek, Barac. Dále střídali: Šustek, Baláž, Vrabec.

Jiří Krejčí, trenér Pardubic: " Sehráli jsme utkání s houževnatým soupeřem a jsem rád, že jsme zvítězili navíc vzadu s nulou. Kromě jednoho výpadku v desetiminutovce ve druhé půli jsme hráli tak, jak bychom chtěli. "

Další utkání čeká na pardubické fotbalisty v sobotu 11. února, kdy v 10,30 na ohrazenické umělce přivítají účastníka ČFL - FK Dobrovice.

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 08.02.2017 | Zdroj fotky: redakce FK )