FK Pardubice FK Pardubice 1 : 3 (1 : 3) FK Pardubice FC Vysočina Jihlava

MOL cup 2016/2017 | 3. kolo | 20.09.2016 | stadion Pod Vinicí

Pohárová cesta skončila, postupuje Jihlava

Úterní utkání 3. kola MOL cupu nabídlo všechny branky již v prvním poločasu, který se lépe povedl hostujícímu týmu. Pardubáci sice po změně stran převedli zlepšený výkon, to však na postup nestačilo.

MOL cup - 3. kolo

FK Pardubice - FC Vysočina Jihlava 1:3 (1:3)

První šanci měli ve 2. minutě domácí, když Rakovan vyběhl před vápno na míč za obranu, ovšem velmi špatně jej odkopl přímo na kopačku Kováře, jenž ze 40 metrů netrefil odkrytou branku. To Vysočina první příležitost velmi dobře zužitkovala. Ve 4. minutě Ikaunieks kolmici Vaculíka pustil na Dvořáka, který se dostal za stopery a přízemní střelou skóroval - 0:1. O minutu později mohl po centru Ikauniekse zvýšit jihlavské vedení, ovšem hlavou na míč nedosáhl.

Domácí ale ve 13. minutě vyrovnali. Do přízemního centru Ladry z pravé strany se ve skluzu položil Rosa, míč nabral rotaci a zapadl k zadní tyči Rakovanovy branky - 1:1. V 21. minutě Batioja našel na vápně Urdinova, který přiťukl Vaculíkovi, jenž si zasekl míč a krásně vypálil. Knobloch jeho ránu vyrazil. Z následného rohu domácí vrátili Vysočině vlastní gól, jeho autorem byl Jedlička - 1:2. V 32. minutě z osmnácti metrů vypálil Ikaunieks a trefil přesně spojnici! V 36. minutě fauloval Pospíšil Batiojua a byla z toho penalta. K té se postavil Vaculík a bezpečně skóroval - 1:3.

První nebezpečnou příležitost druhého dějství měli domácí, když se ve 47. minutě dostal za obranu Petráň a střelou z úhlu minul branku. Na druhé straně se chvíli později odhodlal k pohotové ráně Dvořák, ale přestřelil. Pardubice zkraje druhé půle vyrovnaly hru a začaly hrozit. V 53. minutě pohotově pálil Petráň, ale vysoko přestřelil.

V 63. minutě se Řezníček trefil mezi tyče, ale Rakovan si připsal dobrý zákrok. Další nebezpečnou střelu pardubických vyslal v 80. minutě kapitán Jeřábek, jeho technický pokus šel metr nad břevno. Vysočina o sobě dala znovu po delší době vědět v 82. minutě, kdy Ikaunieks nadějný brejk gólem nezakončil. Do konce utkání se již skóre neměnilo atak do další fáze pohárové soutěže postoupili hosté.

Fakta - branky: 13. vlastní (Rosa) - 4. Dvořák, 21. vlastní (Jedlička), 36. Vaculík z pen.). Bez karetRozhodčí: Rejžek - Urban, Vodrážka. Diváci: 595.

Sestavy - FK PCE: Knobloch - Přibyl, Jeřábek, Jedlička, Pospíšil - Ladra, Řezníček, Kudrna, Fousek (46. Kim) - Petráň (67. Kayamba), Kovář (75. Bláha).
Jihlava: Rakovan - Blaič, Krejčí, Rosa, Mišun - Ikaunieks, Vaculík, Hronek (72. Šamánek), Urdinov (64. Záviška) - Batioja, Dvořák (80. Rabušic).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 20.09.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )