FK Turnov FK Pardubice B 1 : 2 (0 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 12. kolo | 30.10.2016 | stadion Turnov

Neuvěřitelný zápas rezervy v Turnově

Neskutečný zápas se šťastným koncem po infarktovém úvodu i průběhu sehrála v nedělním odpoledni pardubická rezerva v Turnově. Již ve čtvrté minutě totiž musel do šaten po vyloučení brankář Šmíd a do branky se postavil stoper Jedlička, který až neskutečnými zákroky přiváděl domácí hráče k zoufalství. Jediný gól inkasoval z penalty, ale hosté v deseti dokázali vstřelit dvě branky a odvézt si tak od Jizery velmi cenné tři body!

12. kolo

FK Turnov - FK Pardubice B 1:2 (0:1)

Do utkání na těžkém terénu vstoupili výrazně lépe domácí a hned ve druhé minutě po špatném odkopu F. Pánka byl v šanci Beníšek, ale Šmíd hosty podržel. Za další dvě minuty však byl pardubický gólman vyloučen po faulu mimo vápno a vzhledem k tomu, že hosté tentokrát neměli náhradního brankáře, tak do branky musel obránce Jedlička. Ten se vyznamenal hned po nástupu do branky, kdy vyboxoval pokus exligového Papouška z přímého kopu. Následně musel likvidovat další dvě šance Turnova. V 18. minutě měli hosté výhodu trestného kopu, ale Gašpar mířil těsně vedle. Po půlhodině pálil Fusek a Hyka musel vyrážet na roh. Po jeho rozehrání se dostal odražený míč k Petráňovi, který ho poslal pod břevno - 0:1! Poté domácí zvýšili obrátky a hned za dvě minuty trefil Cigánek tyč! V dalších šancích Jedlička odolával a hosté s námahou udrželi těsné vedení až do přestávky.

Do druhé půle se k Zavadilovi na stopera zatáhl Petráň a v kombinaci s bezchybným Jedličkou mezi tyčemi dlouho drželi těsné vedení. Turnovští měli k dispozici velké množství standardních situací zejména rohů. Po jednom z nich v 57. minutě pardubičtí přežili velký závar na malém vápně. V 60. minutě Jedlička vyrazil nad branku dělovku střídajícího Havla. Následně domácí znovu orazítkovali tyč pardubické branky. V 62. minutě tlak domácích vyvrcholil spornou penaltou. K té se postavil Papoušek a vyrovnal - 1:1. I poté pokračovalo dobývání pardubické branky, ale hostující hráči v obranné činnosti pracovali velmi dobře a zodpovědně. Domácí se trápili a nemohli Jedličku překonat. Deset minut před koncem pak přišel jeden z mnoha brejků hostí, kdy Gašpar vysunul za obranu Valentu, ten se dostal do sóla a v koncovce trefil přesně k tyči - 1:2! Zbytek zápasu již pardubičtí mladíci taktickou hrou dovedli do vítězného konce a po posledním hvizdu sudího Machýčka vypukla na hřišti i na lavičce jejich vítězná euforie.

Fakta - branky: 63. Papoušek z pen. - 30. Petráň, 80. Valenta. ČK: 0:1 (4. Šmíd). ŽK: 1:0. Rozhodčí: Machýček z Mělníka (Leška, Navrátilová). Delegát: Židík z Opočna. Diváků: 150.

Sestavy - TURNOV: Hyka - Dlouhý (55. Š. Havel), Novotný, Kordík, Tvrdý - Sedláček (74. P. Havel), Šimek, Beníšek, Cigánek - Horák, Papoušek.
FK PCE B: Šmíd - Málek, Zavadil, Jedlička, F. Pánek - Víšek (60. Slezák), Gašpar, Prokopec, Fusek (72. D. Pánek, 89. Svatoň) - Petráň, Valenta.

František Kovárník, trenér Pardubic B: "Kdo neviděl, neuvěří! Takovýto průběh zápasu snad nepamatuji za celou svoji trenérskou kariéru. Hrát od čtvrté minuty v deseti s vyloučeným brankářem, bez náhradníka, kdy do branky musel stoper a ještě vyhrát za tři body je až neuvěřitelné. Domácí měli na těžkém terénu pochopitelně převahu a množství šancí, ale to co v brance předváděl Martin Jedlička bylo nevídané. My jsme navíc hrozili z brejků, protože domácí hráli hodně ofenzívně a tím jsme se dostali do poločasového vedení. Ve druhé půli nás Turnov zatlačili před naši branku, ale všichni hráči podávali v obranné činnosti heroický výkon. Až sporná penalta po hodině hry vysvobodila domácí z trápení v koncovce. My jsme však pokračovali v zodpovědné hře, měli jsme i štěstí, kdy domácí dvakrát orazítkovali tyč a deset minut před koncem z brejku zajistil naše vedení proměněným sólem Valenta. Ve zbytku zápasu jsme již výhru taktickou hrou udrželi a připsali si tak velmi cenné tři body. Pochvala pro celý kolektiv, kdy nejvíce vynikli Zavadil, Petráň, Gašpar, Prokopec, Valenta a hvězdou zápasu byl jednoznačně "gólman" Jedlička."