FK Pardubice B FK Pardubice B 1 : 1 (0 : 0) FK Pardubice B TJ Spartak Chrastava

Fortuna Divize C 2016/2017 | 11. kolo | 22.10.2016 | stadion Pod Vinicí č. 1

Penaltová výhra rezervy proti Chrastavě

Zajímavé utkání bylo k vidění v sobotním dopoledni na hlavním hřišti Pod Vinicí, kde domácí juniorka přivítala nováčka z Chrastavy se zkušeným exreprezentantem Jiřím Štajnerem. Ten ukázal svoje kvality, když odpověděl na vedoucí gól Reka a tak o vítězi rozhodovala penaltová loterie.

11. kolo

FK Pardubice B - TJ Spartak Chrastava 1:1 (0:0) na pen. 3:2

Prvním vzrušením byla dělovka Gašpara v desáté minutě, kterou gólman Zíka vyrazil. Za dvě minuty na druhé straně zblízka přestřelil Kouba. V 19. minutě střelu stejného hráče musel vyrážet na roh Šmíd. Ve 21. minutě měl po odraženém míči šanci Řezka, ale mířil vedle domácí branky. Ve 30. minutě vyslal bombu pod břevno znovu Gašpar, ale Zíka bravurně vytáhl míč nad branku. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.
A jak na začátku druhé půle vylezlo z mraků sluníčko, tak se diváci dočkali i branek. Ve 48. minutě trefil Prokopec technickou střelou tyč a dorážka Reka zblízka šla těsně vedle. Za minutu se však do zakončení dostal znovu dorostenec Rek a přesnou střelou otevřel skóre - 1:0! Poté se bojovalo o každý míč, ale nutno konstatovat, že z obou stran velmi fair. O čemž svědčí fakt, že sudí nemusel vytahovat z kapsičky ani jednu kartu. V 61. minutě pak ukázal své kvality Jiří Štajner, který po samostatné akci a obejití dvou protihráčů střelou na zadní tyč vyrovnal - 1:1. Poté si hosté vytvořili tlak, ale domácí mladíci v čele s gólmanem Šmídem s námahou remízu udrželi. O bonusovém bodu tak rozhodoval penaltový rozstřel, jenž se vyvíjel následovně: Prokopec nedal, Zíka vyrazil; Henzl nedal, Šmíd vyrazil; Slezák - 1:0; M. Rozmajzl - 1:1; F. Pánek - 2:1; Čurgali nedal, Šmíd vyrazil; Gašpar - 3:1; Štajner - 3:2; Řehák nedal, Zíka chytil; Uzel nedal, Šmíd jeho střelu zmařil a tak se z bonusového bodu mohli radovat domácí.

Fakta - branky: 49. Rek - 61. Štajner. Bez karet. Rozhodčí: Hurych z Prahy (Dobrý, Opočenský). Delegát: Slavíček z Hradce Králové. Diváků: 120.

Sestavy - FK PCE B: Šmíd - Málek (46. Novák), Řehák, Jedlička (46. Outrata), F. Pánek - Born (87. Karvánek), Gašpar, Prokopec, Slezák - Panchártek (62. Fejl), Rek.
CHRASTAVA: Zíka - Abrahám (85. Žemlička, 88. P. Rozmajzl), Uzel, Melichar, Henzl - Suk (85. Bednář), Čurgali, M. Rozmajzl, Kouba - Řezka (72. Sandr), Štajner.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Hráli jsme v silně omlazené sestavě, ale tentokrát hráči podali výkon na hranici svých možností, zejména fyzických. S dvěma získanými body panuje absolutní spokojenost. Musím pochválit všechny hráče za nasazení a bojovnost. Vynikli Řehák, Prokopec, Gašpar a v neposlední řadě Šmíd, který nás několikrát podržel jistými zákroky a navíc soupeři zlikvidoval tři z pěti penalt. Na straně soupeře hráli prim brankář Zíka a samozřejmě Jiří Štajner, který prokázal nesporné kvality a pro naše mladé hráče to byla cenná zkušenost zahrát si proti někomu, kdo má přes dvě stě zápasů v Bundeslize. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 22.10.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )