FC Přední Kopanina FK Pardubice B 3 : 2 (1 : 1) FK Pardubice B FK Pardubice B

Fortuna Divize C 2016/2017 | 6. kolo | 17.09.2016 | stadion Př. Kopanina

Zbytečná prohra rezervy

V sobotním odpoledni zajížděla pardubická rezerva až k pražskému letišti na útulný stadiónek nováčka divizní skupiny C do Přední Kopaniny. V nevlídném počasí na hřišti menších rozměrů však naprosto zbytečně neuhrála ani bod, když rozhodly fatální chyby v obranné činnosti a nevyužití šancí v prvním poločase.

6. kolo

FC Přední Kopanina - FK Pardubice B  3:2 (1:1)

Zápas začal pro hosty velmi dobře a po čtvrthodině šli do vedení. To se k trestnému kopu postavil Gašpar a přesnou střelou přes zeď pod břevno otevřel skóre - 0:1.Za tři minuty po akci a příhře od Petráně střílel z dobré pozice nad branku Bláha. Z další dvě minuty to zkusil z dálky Gašpar, ale mířil také nad. Ve 35. minutě další slibný brejk hostů zakončil Bláha, ale trestuhodně znovu těsně nad branku. Ve 39. minutě Vávra vyslal do šance Valentu, ale ten v koncovce mířil křížem vedle domácí branky. Od této chvíle domácí zatlačili hosty před jejich vápnem, vytvořili si standardní situace, pardubičtí nebyli schopni odkopnout míč daleko od brány a minutu před pauzou Vašut prostřelil Hrnčíře na přední tyč - 1:1.

Na začátku druhé půle byl k vidění stejný obraz jako na konci první, to znamenalo, že domácí byli v tlaku a do 47. minuty zahodili dvě vyložené šance. V 55. minutě Hrnčíř vytlačil na břevno další gólovou hlavičku domácího hráče. V 64. minutě měli výhodu trestného kopu pro změnu domácí a Urban se trefil přesně - 2:1. V 69. minutě Kopanina využila chybné rozehrávky hostů, do otevřené obrany se dostal Vašut a své sólo zakončil dělovkou do branky - 3:1. Poté se domácí ještě dožadovali odpískání dvou penalt, ale tyto situace nechali sudího chladným. V závěru se ještě z dálky prosadil přesnou střelou Valenta, ale snížil jen na konečných 3:2.

Fakta - branky: 44. a 69. Vašut, 64. Urban - 15. Gašpar, 88. Valenta. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Baum z Děčína (Kapoun, Šimeček). Delegát: Židík z Opočna. Diváků: 75.

Sestavy - FC PK: Švarc - Vik, T. Bláha, Melničuk, Podkul (36. Jurek) - Flaks (86. Fárka), Čihák, Poláček (31. Urban), Šíma - Vašut, Průša.
FK PCE B: Hrnčíř - Vávra, Řehák, Málek, F. Pánek - J. Bláha, Prokopec, Gašpar, Jirka - Petráň (73. Svatoň), Valenta.