FK Pardubice B FK Pardubice B 3 : 0 (2 : 0) FK Pardubice B MFK Trutnov

Fortuna Divize C 2016/2017 | 5. kolo | 10.09.2016 | stadion Pod Vinicí č. 2

První výhra rezervy v sezoně

V sobotním odpoledni se na hlavním hřišti Pod Vinicí zrodila první výhra B týmu po návratu do divizní skupiny C. Dobrý výkon domácího celku odnesl třemi góly Trutnov.

5. kolo

FK Pardubice B - MFK Trutnov 3:0 (2:0)

Domácí celek do zápasu vstoupil aktivně a vyústěním toho byla v 15. minutě branka Petráně hlavou po rohovém kopu. Poté měl tři příležitosti Valenta, ale proměnil až tu čtvrtou v poslední minutě první půle po ideální příhře od Nikodema a upravil tak na poločasových 2:0. Ve druhém poločase pardubičtí mladíci udržovali dvoubrankové vedení, měli i další šance, které nevyužili. Naopak hosté mohli snížit po nebezpečných brejcích J. Matějky, ten však ani jeden ke snížení nevyužil a v 84. minutě po akci a přihrávce Mužíka upravil na konečných 3:0 Bláha. Domácí celek si tak připsal první letošní výhru a nutno konstatovat, že zaslouženě.

Fakta - branky: 15. Petráň, 45. Valenta, 84. Bláha. Bez karet. Rozhodčí: Martínek z Jablonce (Pekař, Starý). Delegát: Vaniš z Holic. Diváků: 70.

Sestavy - FK PCE B: Hrnčíř - Přibyl, Řehák, Málek, F. Pánek - Bláha, Prokopec, Gašpar (89. Karvánek), Nikodem (77. Slezák) - Valenta (69. Svatoň), Petráň (46. Mužík).
TRUTNOV: Šťastný - P. Matějka, Kejzlar (24. Kozák), Mařas, Turner - Tobiáš, Kamitz, Marks, Tauchman (69. Brutovský), Šimůnek (46. Doubic) - J. Matějka.

František Kovárník, trenér Pardubic B: " Zasloužená výhra našeho celku po velmi dobrém kolektivním výkonu. Měli jsme i další šance, které jsme nevyužili. Na druhou stranu hosté hrozili z nebezpečných brejků, kdy využívali okének v naší obraně, ale vzhledem k jejich nepřesnosti jsme udrželi poprvé v sezoně čisté konto. Pochvala pro všechny hráče. Nejvíce vynikli Bláha, Nikodem a Valenta. "

(Autor: Lukáš Ouředník | Datum: 11.09.2016 | Zdroj fotky: Petr Hrnčíř )