FK Pardubice FK Pardubice 3 : 1 (2 : 0) FK Pardubice MFK Vítkovice

FNL 2016/2017 | 15. kolo | 12.11.2016 | stadion Pod Vinicí

Petráňův hattrick nám zajistil tři body!

V sobotu dopoledne přijeli na Vinici hráči MFK Vítkovice a staly se obětí střeleckých choutek Michala Petráně. Ten se trefil třikrát do sítě brankáře Kostolanského a pardubický tým si připsal důležité tři body!

15. kolo FNL

FK Pardubice - MFK Vítkovice 3:1 (2:0)

Vítkovice se hned na začátku zápasu pustily odvážně dopředu, ale byli to domácí, kteří se postupně propracovali k první brance. Rychlou a přesnou akci před vápnem zakončil střelou, která se nejprve opřela o tyč Michal Petráň a rozjel své velké představení – 1:0. Vítkovičtí mohli záhy srovnat, jenže Mikula samostatný únik neproměnil a odražený míč pak z brankové čáry vykopl Pospíšil.

Ve 21. minutě dostaly Pardubice po ruce ve vápně k dispozici pokutový kop. K míči se postavil Michal Petráň a střelou do protipohybu Kostolanského zvýšil na 2:0. Vítkovice znovu mohly brzo odpovědět, když se před Knoblochem najednou zjevili tři hostující hráči, avšak ani jeden na centrovaný míč nedosáhl. Vůbec nejslibnější šanci spálil chvíli před pauzou Fiala, který krátký úprk zakončil střelou pouze do tyče.

Nuda v Pardubicích nebyla ani po pauze. Po pěti minutách druhé půle totiž Jurča stáhl ve vápně Michala Petráněa rozhodčí nařídil už druhou penaltu pro Východočechy. Sám faulovaný se postavil k míči, a přestože brankář Vítkovic tentokrát vystihl stranu, hattricku pardubického střelce nezabránil – 3:0.

Čtvrtou branku měl zakrátko na kopačce Bláha, který pálil z voleje po rohu, ale Kostolanský byl tentokrát na místě. Na druhé straně neproměnil další únik Fiala a zápas upadl na dlouhou dobu do klidového režimu. Pardubice v pohodě držely tučné vedení i míč a nepřipouštěly si komplikace. Kostolanský navíc musel ještě uhasit solidní šanci Kayamby.

Vítkovice přesto zápas nezabalily a deset minut před koncem ještě zkusily zadělat na drama. Nedorozumění obránců s brankářem Knoblochem potrestal střelou do odkryté branky Matěj Fiala – 3:1. Víc už hosté nestihli, navíc v závěru trefil Kayamba tyč.

Fakta - branky: 11., 22. z pen. a 50. z pen. Petráň – 81. Fiala. ŽK: 0:1 (Jurča). Rozhodčí: Marek – Melichar, Horák. Delegáti: Ulrich, Kořínek. Diváci: 427.

Sestavy - FK PCE: Knobloch – Přibyl, Šejvl, Jeřábek, Pospíšil – Fusek, Kovář (79. Řezníček), Kudrna, Bláha (87. Valenta) – Kayamba, Petráň (70. Huf).
Vítkovice: Kostolanský – Cverna, Mikula, Coufal, Prajza – Fiala, Duda (62. Ondráček), Vaněk, Hruzík, Hlavsa – Jurča (79. Demeter).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 12.11.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )