FK Pardubice FK Pardubice 0 : 0 (0 : 0) FK Pardubice MFK Frýdek-Místek

FNL 2016/2017 | 10. kolo | 08.10.2016 | stadion Pod Vinicí

Na Vinici se v 10. kole FNL diváci gólu neočkali

Bezgólovou remízou skončil sobotní zápas pardubického A-týmu v 10. kole FNL proti MFK Frýdek-Místek. Několik šancí si tým vytvořil, žádnou však nedokázal přetavit ve vítěznou branku.

10. kolo FNL

FK Pardubice - MFK Frýdek-Místek 0:0 (0:0)

Východočeši vstupovali do utkání s jasným cílem: protrhnout střeleckou smůlu z posledních zápasů. Pardubice se sice dostaly do několika šancí, skórovat se jim však nepodařilo, a tak stále zůstávají uvězněny nebezpečně dole v tabulce Fotbalové národní ligy.

Do první velké příležitosti se propracovali domácí v 10. minutě, kdy po centru dorostence Mužíka, který si poprvé zahrál druhou nejvyšší soutěž, zakončoval Ladra mimo dosah gólmana, ale slabá střela do branky nedošla a to ani po zablokované dorážce Fouska. O deset minut později se do zakončení na opačné straně tlačil Nworah, ale Zavadil ho skluze zablokoval a následně skončil míč v rukavicích Knoblocha.

Velké věci se děly v závěru první části hry. Po půlhodině hry po rohu Fouska pálil z první Kudrna, ale jeho střela trefila břevno! Ve 39. minutě zase po střele Šumského a teči jednoho z hostujících hráčů skončil míč v síti, ale branka pro ofsajd nemohla být uznána.

Začátek druhé půle moc šancí nepřinesl, až v 61. minutě domácí Ladra tečoval míč před branku a Kovář ho tečoval těsně vedle. Prvně jmenovaný hráč měl velikou příležitost i chvíli na to, z dobré pozice ale mířil vedle.

Frýdek-Místek si závěr utkání v pohodě pohlídal, odvezl si bod. Pardubice neopustily nebezpečné pozice v tabulce.

Fakta - bez branek. ŽK: 2:3 (Přibyl, Kudrna - Šichor, Willwéber, Ilko). Rozhodčí: Váňa z Prahy (Vlasjuk, Vitner). Delegáti: Filípek, Andrejs. Diváci: 509.

Sestavy - FK PCE: Knobloch - Přibyl, Zavadil, Šejvl, Pospíšil – Kim (73. Fusek), Kovář, Kudrna, Fousek - Ladra, Mužík (82. Řezníček).
MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Ilko, Literák, Klabník, Švrček – Hykel (90. Berežný), Willwéber, Šumský, Nworah (64. Slaninka), Šichor (83. Ruml) – Vyskočil.

(Autor: fnliga.cz | Datum: 08.10.2016 | Zdroj fotky: Radek Klier )