1. SC Znojmo FK FK Pardubice 5 : 2 (2 : 2) FK Pardubice FK Pardubice

FNL 2016/2017 | 5. kolo | 07.09.2016 | stadion Znojmo

I přes dobrý úvod ze Znojma s prázdnou

Pardubický tým ve Znojmě ve středečním televizním utkání skvěle začal, ale dovolil domácím vyrovnat a ti po změně stran dokonali obrat v utkání. Čtvrt hodiny před koncem navíc neproměnil penaltu Jeřábek a v závěru inkasoval červenou kartu gólman Knobloch.

5. kolo FNL

1. SC Znojmo FK - FK Pardubice 5:2 (2:2)

První branka utkání padla už v 2. minutě, a to když obrana domácího celku dala v pokutovém území až moc prostoru Tomáši Ladrovi, jenž z voleje zakončil přesně - 0:1. Nezdar Znojemských v úvodu zápasu vyvrcholil v deváté minutě, kdy defenzíva opět zaspala. K až moc jednoduché hlavičce se dostal Michal Petráň a zvýšil na 0:2.

Necelá tisícovka domácích fandů poté viděla úplně jiný obraz hry. Už za tři minuty sehráli Znojemští kombinaci, kterou zakončil do prázdné branky Stijepo Njire. Za dalších devět minut, tedy v jednadvacáté, už bylo vyrovnáno. Petr Rybička z otočky poslal balón přesně pod břevno. Vedení Východočechům mohl vrátit při přečíslení Petráň, nevystřelil ale ideálně. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Po pauze byli domácí fotbalisté nadále aktivní a dočkali se dalších branek. Půl hodinu před koncem se pardubické obraně nepovedl odkop, načež se povedenou ránou prosadil David Helísek. Neuběhlo ani šest minut a stav už byl 4:2. Situaci jeden na jednoho zakončil střelou k tyči Petr Rybička. Šanci dostali hosté v 74. minutě, Jeřábkovu penaltu ale gólman Doleček zneškodnil.

Domácí si kráčeli za třemi body a v nastavení ještě vše potvrdili. Za faul v pokutovém území byl vyloučen brankář Pardubic Knobloch, a jelikož už měli hosté vystřídáno, do branky šel hráč z pole Jedlička. Ani on ale Petru Rybičkovi v dokonání hattricku nezabránil.

Fakta - branky: 21., 66. a 90+4. (pen.) Rybička, 12. Njire, 60. Helísek - 2. Ladra, 9. Petráň. ČK: 0:1 (90+2. Knobloch). ŽK: 1:1 (Motal - Jeřábek). Rozhodčí: Dresler - Peřina, Boček. Delegáti: Čičmanec, Kruliš. Diváci: 975.

Sestavy - ZNOJMO: Doleček - Svozil, Cihlář, Odehnal, Helísek - Nepožitek (71. Šumbera), Motal, Javůrek, Njire (63. Bartolomeu), Urbančok (81. Klíma) - Rybička.
FK PCE: Knobloch - Přibyl (24. Pospíšil), Zavadil (72. Huf), Jeřábek, Jedlička - Kovář, Řezníček, Kudrna, Fousek - Ladra, Petráň (67. Kayamba).

(Autor: FK Pardubice | Datum: 07.09.2016 | Zdroj fotky: fnliga.cz )